Intellect.Org.UA Intellect.Org.UA
Міжнародний центр перспективних досліджень

e-mail:   пароль:
Факти мають той недолік, що їх надто багато.

 Головна >  Ресурси






Проект політичної реформи

За підтримки АМР США



Президент России июня Президент.



www.politdumka.kiev.ua

Y



2006 — рік української книжки в Україні.

Интернет-журнал "Кiевскiй Телеграфъ"

Дитячі Будинки України



Радіоп'єси

Ресурси


РУБРИКА>Ресурси

Дата останнього оновлення: 15.12.2008


 версія для друку

12.06.2008 13:48
Український Культурологічний Центр

Конгрес української діаспори у Львові



Конгрес української діаспори у Львові
17 – 20 червня у Львові відбудеться Конгрес «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті». Ініціатор заходу – Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка». До участі у Конгресі зголосилося 400 представників із 28 країн світу та всіх областей України.
Як зазначає директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська, «необхідність проведення Конгресу зумовлена в першу чергу тим, що у державі немає ще достатньо глибокого розуміння необхідності зв’язків і контактів з діаспорою – так, як це робить цілий світ. Так, як це робить наша сусідка Росія, так, як це робить Польща, так, як це робить Ізраїль, Вірменія, Греція та десятки інших країн, які розцінюють представників з-за кордону як величезний потенціал для розвитку своїх власних країн. За різними оцінками, нині за кордоном перебуває до 20 мільйонів українців, і цей потенціал належним чином не використовується».
На конгрес приїдуть найвідоміші «діаспоряни» – Віктор Педенко – генеральний секретар Світового конгресу українців, владика Діонісій Ляхович – помічник глави Української греко-католицької церкви, Ярослава Хортяні – президент Європейського конгресу українців та Василь Бабенко – співголова Ради Об’єднання українців Росії. З української сторони будуть присутні Глава УГКЦ Любомир Гузар, Дмитро Павличко – голова Української Всесвітньої Координаційної Ради, Геннадій Удовенко – голова Ради з питань етнонаціональної політики при Президентові України, Ігор Юхновський – директор Українського Інституту Національної Пам’яті, Василь Кремень – президент Академії педагогічних наук.
Основний і наймасштабніший захід, що відбуватиметься у рамках Конгресу, – Друга Міжнародна Науково-практична Конференція «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті. Українська діаспора у світовій цивілізації».
Навколо Конференції відбуватиметься ціла серія заходів (повна програма Конгресу – на сайті www.miok.lviv.ua).
1. Нагородження переможців одного з найвдаліших проектів Інституту – Міжнародного молодіжного конкурсу «Діти емігрантів про себе». Голова журі – Ігор Калинець, поет, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка На конкурс надійшло майже 160 робіт, як з України, так і з-за кордону.
2. Виставка для незрячих «Доторкнутися і побачити». Організатор виставки – Фонд Арсенія Яценюка «Open Ukraine».
3. Круглий стіл (з ініціативи провідних істориків українців з Польщі) «Українська петлюрівська еміграція міжвоєнного періоду».
4. Показ документального фільму Христини Стоділки-Цурковської (Канада) «Відродження королівства: скарби Галичини».
5. Презентація антології української літератури в англомовних перекладах Вірляти Ткач і Ванди Фіппс «В іншому світлі».
У Домініканському соборі для учасників Конгресу та гостей виступить капела бандуристів «Карпати», а в Органному залі білоруський театр «Арт-майдан» покаже п’єсу «Голодомор», після чого відбудуться виступи народного хору української пісні «Кобзар» із Башкортостану та народного колективу «Українська пісня» (Карелія, Росія).
Окрім того, під час проведення Конгресу будуть розгорнуті: виставка мистецького плаката, присвяченого темі української еміграції, виставка «Голодомор: геноцид голодом» (Канада), виставка творів українських художників-емігрантів «Повернені на Батьківщину», виставка фотографій Люби Маркевич (Канада) «Чорнобиль. Життя продовжується», виставка з фондів музею Соломії Крушельницької «Мої почування і моє серце були завжди українськими ….» та експозиція «Наші в Італії», яку підготувала спільнота колишніх заробітчан з Івано-Франківська.
Партнери Конгресу – Міжнародний Благодійний Фонд «Україна 3000» та Міжнародний Благодійний Фонд «Open Ukraine». Конгрес проводиться за підтримки: Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури і туризму України, Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації, Львівської міської ради, Львівської обласної організації партії «Народний Союз Наша Україна», Представництва «Western Union» в Україні, ВАТ «Кредобанк», Акціонерного комерційного банку «Форум», Посольства Канади в Україні, ЗАТ «Львівська кондитерська фірма «Світоч», Спільного українсько-англійського підприємства «Галка Лтд». Конгрес проводиться за сприяння: Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької, Львівської галереї мистецтв, Музично-меморіального музею ім. Соломії Крушельницької у Львові, Патріаршої Катехитичної Комісії Української греко-католицької церкви, Палацу Мистецтв ім. Тетяни і Омеляна Антоновичів Львівської національної наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України.
З усіх питань звертатися в оргкомітет Конгресу за тел. 258-01-51,
e-mail: iiec@polyne

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
МІЖНАРОДНИЙ ІНСТИТУТ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ ТА ЗВ’ЯЗКІВ З ДІАСПОРОЮ Президент России июня Президент.



Конгрес
ДІАСПОРА ЯК ЧИННИК УТВЕРДЖЕННЯ
ДЕРЖАВИ УКРАЇНА У МІЖНАРОДНІЙ СПІЛЬНОТІ

Congress
Diaspora as a factor in strengthening the Ukrainian State within the international community

ПРОГРАМА Президент России июня Президент.






17-20 червня 2008 року, м. Львів, Україна
Наші партнери:
Міжнародний Благодійний Фонд «Україна 3000»
Міжнародний Благодійний Фонд «Open Ukraine»

Конгрес проводиться за підтримки:
Національного університету «Львівська політехніка»
Міністерства освіти і науки України
Міністерства закордонних справ України
Міністерства культури і туризму України
Львівської обласної ради
Львівської обласної державної адміністрації
Львівської міської ради
Партії «Народний Союз Наша Україна»
Львівської обласної організації партії «Народний Союз Наша Україна»
Представництва «Western Union» в Україні
ВАТ «Кредобанк»
Акціонерного комерційного банку «Форум»
Посольства Канади в Україні
ГО «Назустріч»
ЗАТ «Львівська кондитерська фірма «Світоч»
Спільного українсько-англійського підприємства «Галка Лтд»

Конгрес проводиться за сприяння:
Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівської галереї мистецтв
Музично-меморіального музею ім. Соломії Крушельницької у Львові
Патріаршої Катехитичної Комісії Української греко-католицької церкви
Палацу Мистецтв ім. Тетяни і Омеляна Антоновичів Львівської національної наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України
РОБОЧА ПРОГРАМА
18 червня, середа
07.00 – 08.30 – реєстрація учасників Конгресу
09.30 – 11.00 – урочисте відкриття Конгресу, вітальні слова почесних гостей
11.00 – 13.00 – пленарне засідання
13.00 – 14.30 – обід
14.30 – 17.30 – пленарне засідання
18.00 – 19.00 – показ фільму «Відродження королівства: скарби Галичини»
19.30 – святкова вечеря
19 червня, четвер
09.30 – 11.00 – робота секцій
11.00 – 11.30 – перерва на каву
11.30 – 13.00 – робота секцій
13.00 – 14.30 – обід
14.30 – 15.30 – робота секцій
15.30 – 16.00 – перерва на каву
16.00 – 17.30 – робота секцій
17.30 – 18.30 – вечеря
18.30 – 19.30 – екскурсія «Зустріч зі Львовом»
19.30 – 20.30 – виступ капели бандуристів «Карпати»
20 червня, п’ятниця
09.30 – 11.00 – робота секцій
11.00 – 11.30 – перерва на каву
11.30 – 13.00 – робота секцій
13.00 – 14.30 – обід
14.30 – 16.00 – пленарне засідання, звіти голів секцій (регламент – 5 хв.), прийняття ухвали, звернень
16.00 – концерт
19.00 – урочисте закриття конгресу
АДРЕСИ ПРОВЕДЕННЯ КОНГРЕСУ:
Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою –
вул. С. Бандери, 32 Д
Головний корпус НУ «Львівська політехніка» – вул. С. Бандери, 12
Навчальний корпус № 1 НУ «Львівська політехніка» – вул. Карпінського, 2
Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові –
вул. С. Крушельницької, 23
Львівська галерея мистецтв (Палац Потоцьких) – вул. Коперника, 15
Львівська галерея мистецтв – вул. Стефаника, 3
Палац Мистецтв ім. Тетяни і Омеляна Антоновичів – вул. Бібліотечна, 2
Львівський будинок органної та камерної музики – вул. С. Бандери, 8
ЗМІСТ
1. Друга Міжнародна Науково-практична Конференція
«Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті. Українська діаспора у світовій цивілізації»

5
2. Круглий стіл «Українська Петлюрівська еміграція
у міжвоєнній Польщі (1920-1939рр.)»
51
3. Нагородження переможців Міжнародного молодіжного конкурсу «Діти емігрантів про себе». Голова журі – Ігор Калинець, поет, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка

53
4. Виставка для незрячих «Доторкнутися і побачити». Організатор виставки – Фонд Арсенія Яценюка «Open Ukraine» 53
5. Виставка мистецького плаката, присвячена темі української еміграції «Щедре українське серце – Україні й Світу!»
53
6. Демонстрація збірного виставочного стенда «Львів». Організатор виставки – Львівська міська рада
54
7. Виставка «Голодомор: геноцид голодом» (Канада) 54
8. Виставка творів українських художників-емігрантів «Повернені на Батьківщину»
54
9. Виставка фотографій Люби Маркевич (Чікаго) «Чорнобиль. Життя продовжується»
54
10. Виставка «Наші в Італії» – спільнота колишніх заробітчан «Пієта», м. Івано-Франківськ
55
11. Виставка з фондів музею Соломії Крушельницької у Львові
«Мої почування і моє серце були завжди українськими…»
55
12. Фільм Христини Стоділки-Цурковської (Канада) «Відродження королівства: скарби Галичини»
55
13. Презентація антології «В іншому світлі: Антологія української літератури в англомовних перекладах Вірляни Ткач і Ванди Фіппс та в дійствах мистецької групи «Яра»

56
14. Виступ капели бандуристів «Карпати» 56
15. Концерт «Українські солоспіви композиторів діаспори» 57
16. Показ п’єси «Голодомор» – «Арт-майдан» (Білорусь) 57
17. Презентація діяльності Республіканського національно-культурного центру українців Башкортостану «Кобзар» і центру українських студій Уфимського філіалу Московського державного гуманітарного університету ім. М. О. Шолохова. Виступ народного хору української пісні «Кобзар» Президент России июня Президент.



57
18. Виступ народного колективу «Українська пісня» (Карелія, Росія) 57
19. Виступ хорової капели студентів «Гаудеамус» Народного дому «Просвіта» НУ «ЛП» 57
20. Презентація української газети «Діаспора» (Португалія) 57
21. Екскурсія «Зустріч зі Львовом» 58
21. Творчі колективи – учасники Конгресу 58
Друга Міжнародна Науково-практична Конференція
«Діаспора як чинник утвердження держави Україна
у міжнародній спільноті. Українська діаспора у світовій цивілізації»

СЕКЦІЇ:

1. Здобутки діаспори у гуманітарній, освітній, технічній, природничій сферах: глобальний і український контекст.
• Перша підсекція. Українці у світі: літературознавчий
і мовознавчий аспекти
• Друга підсекція. Українці у світі: історичний аспект
• Третя підсекція. Музична культура української діаспори
• Четверта підсекція. Образотворче мистецтво української діаспори
2. Роль діаспори у просуванні українських національних інтересів у міжнародній спільноті: визнання Голодомору-33 геноцидом, прийняття проукраїнських законів, входження до ЄС, СОТ, НАТО та ін.
3. Діаспора в умовах глобалізації: проблеми інтеграції в чужоземне середовище та збереження національної ідентичності.
4. Церква як центр формування і плекання духовності та культурно-національної тотожності українців зарубіжжя.
5. Нова хвиля еміграції: здобутки, втрати, перспективи.
6. Українська школа в зарубіжжі: сучасний стан та перспективи.
7. Роль канадців у налагодженні міжнародної співпраці у спеціальній освіті.

РЕГЛАМЕНТ
Доповідь на пленарному засіданні – 20 хв.
Доповідь на секційному засіданні – 15 хв. Президент России июня Президент.






ПРОГРАМНИЙ КОМІТЕТ
Голова програмного комітету:
Юрій БОБАЛО (Україна) – ректор Національного університету «Львівська політехніка»

Члени програмного комітету:
Василь БАБЕНКО (Росія) – ректор філіалу Московського державного відкритого педагогічного університету ім. М. Шолохова м. Уфи, співголова Ради Об’єднання українців Росії та Ради Федеральної національно-культурної автономії українців Росії
Василь БОЄЧКО (Україна) – начальник управління з питань закордонного українства Міністерства закордонних справ України
Валентин ДУДКА (Україна) – начальник відділу культури етносів України та української діаспори Міністерства культури і туризму України
Василь ДУМА (Росія) – голова Ради Об’єднання українців Росії, Ради Федеральної національно-культурної автономії українців Росії
Сергій КАСЯНЧУК (Канада) – голова комітету з розбудови громади Конгресу Українців Канади
Ірина КЛЮЧКОВСЬКА (Україна) – директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»
Петро КОНОНЕНКО (Україна) – директор Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України
Василь КРЕМЕНЬ (Україна) – президент Академії педагогічних наук України
Аскольд ЛОЗИНСЬКИЙ (США) – президент Світового Конгресу Українців
Дмитро ПАВЛИЧКО (Україна) – голова Української Всесвітньої Координаційної Ради
Стефан РОМАНІВ (Австралія) – голова Міжнародного Комітету Голодомору Світового Конгресу Українців
Андрій САДОВИЙ (Україна) – міський голова Львова
Омелян СУХОЛИТКИЙ (Україна) – директор департаменту міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства освіти і науки України
Ярослава ХОРТЯНІ (Угорщина) – голова Європейського Конгресу Українців
Юрій ЧОПИК (Іспанія) – голова Української Громади Іспанії за права, честь і гідність українців
Марія ШКАМБАРА (Канада) – голова Світової Федерації Українських Жіночих Організацій
Ігор ЮХНОВСЬКИЙ (Україна) – директор Українського Інституту Національної Пам’яті
Ярослав ЯЦКІВ (Україна) – голова Міжнародної Асоціації Україністів

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ
Голова організаційного комітету:
Ірина КЛЮЧКОВСЬКА (Україна) – директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»

Члени організаційного комітету:
Працівники Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою
Марія ГАЛІК Ігор КАЛИНЕЦЬ
Наталія ГРИЦКО Наталія МАРТИНИШИН
Ольга ГРИЦКО Ірина МОСКАЛИК
Наталія ГУМНИЦЬКА Олеся ПАЛІНСЬКА
Марта ГОСОВСЬКА Ірина ПОБРАН
Марія ДЖУРА Віталій СЕНИК
Остап КЕНДЗЬОР Христина СОЛОМЧЕНКО
Любов ЛИТВИН Оксана ТУРКЕВИЧ
Ярослав ЛИТВИН Зоряна ХАРІВ
Галина ШМІЛО
Кирило ГОРІШНІЙ (Франція) – радник голови Львівської обласної ради з питань культури і бізнесу, фотожурналіст
с. Луїза ЦЮПА (Бразилія) – голова патріаршої катехитичної комісії УГКЦ, директор катехитичного Педагогічного Інституту УКУ
Володимир МИХАЙЛОВСЬКИЙ (Україна) – проректор Малої академії літератури і журналістики з міжнародних зв’язків та гуманітарних питань.

ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ
Львівський національний академічний театр опери та балету
ім. С. Крушельницької (пр. Свободи, 28)
18 червня, середа, 9:30 – 13:00

Відкриває конференцію ректор Національного університету «Львівська політехніка» Юрій БОБАЛО

Вітальні слова:

• Глав Українських церков
• Від Верховної Ради України
• Від Міністерства освіти і науки України
• Від Міністерства закордонних справ України
• Від Міністерства культури і туризму України
• Від Голови Наглядової Ради Міжнародного Благодійного Фонду «Україна 3000» п. Катерини ЮЩЕНКО – Олександр МАКСИМЧУК, голова правління
• Від Ради з питань етнонаціональної політики при Президентові України – Геннадій УДОВЕНКО, голова Ради
• Миколи КМІТЯ, голови Львівської обласної державної адміністрації
• Мирослава СЕНИКА, голови Львівської обласної ради
• Андрія САДОВОГО, міського голови Львова
• Миколи ПАНТЕЛЮКА, Гетьмана Українського Козацтва
• Чулпан МАХМУТОВОЇ, начальника відділу у справах зв’язків з громадськими формуваннями і з національних питань Виконавчого комітету Нижнєкамського муніципального району, Республіка Татарстан (Росія)
• Петра ОЛІЙНИКА, голови обласної організації партії «Народний Союз Наша Україна», радника Президента України
• Михайла ГОРИНЯ, Почесного голови Української Всесвітньої Координаційної Ради
• Ганни СКРИПНИК, президента Національної асоціації україністів

Перше засідання
1. Аскольд ЛОЗИНСЬКИЙ (США)
Президент Світового Конгресу Українців
Основні питання Діяспори до України
2. Дмитро ПАВЛИЧКО (Україна)
Голова Української Всесвітньої Координаційної Ради
Україна та Світовий Конгрес Українців
3. Ярослава ХОРТЯНІ (Угорщина)
Голова Європейського Конгресу Українців
Українці Угорщини та їх роль у створенні позитивного образу України
4. Геннадій УДОВЕНКО (Україна)
Міністр закордонних справ України (1994-1998), Президент 32-ої сесії Генеральної Асамблеї ООН (1997-1998), народний депутат України III-V скликання (1998-2007), голова Ради з питань етнонаціональної політики при Президентові України
Роль сучасної української діаспори у зміцненні та розбудові Української незалежної держави
5. Ігор ЮХНОВСЬКИЙ (Україна)
Директор Українського Інституту Національної Пам’яті
Діаспора і незалежність України
6. Василь КРЕМЕНЬ (Україна)
Президент Академії педагогічних наук України
Співпраця Академії педагогічних наук України з українською діаспорою в галузі освіти
7. Владика Діонісій ЛЯХОВИЧ (Україна – Бразилія)
Помічник глави Української греко-католицької церкви
Роль церкви у збереженні і плеканні християнської ідентичності українців за кордоном
8. Петро КОНОНЕКО (Україна)
Директор Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України
Українська земля і люди. Українці у світовій цивілізації і культурі
9. Михайло ВИННИЦЬКИЙ (Україна, Київ)
В.о. віце-президента з науково-навчальних студій, доцент кафедри соціології Києво-Могилянської академії
Вплив іммігрантів з Діаспори (тих, які проживають в Україні) на політичний та економічний розвиток сучасної України
Друге засідання
Актовий зал навчального корпусу № 1 НУ «Львівська політехніка»,
18 червня, середа, 14:30 – 17:30
1. Василь БАБЕНКО (Росія)
Ректор філіалу Московського державного відкритого педагогічного університету ім. М.А.Шолохова м. Уфи
Етнополітичні, культурні та мовні проблеми українців в РФ: Чи потрібні українці в Росії?
2. Борис ВОЗНИЦЬКИЙ (Україна)
Директор Львівської галереї мистецтв, Герой України
Зв’язки Львівської галереї мистецтв із українськими діаспорними осередками мистецтва
3. Юрій ЧОПИК (Іспанія)
Голова Української Громади Іспанії за права, честь і гідність українців
Нова хвиля еміграції з України. Приклад європейських країн
4. Віра КОНИК (Естонія)
Голова Конгресу українців Естонії
Українська діаспора як партнер держави Україна
5. Володимир СЕРГІЙЧУК (Україна)
Професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка, академік Академії наук Вищої школи України
Роль уродженця Львівщини Володимира-Юрія Даниліва в організації Міжнародної комісії юристів для визнання голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу
6. Микола МУШИНКА (Словаччина)
Професор, доктор філологічних наук, академік Національної академії наук України
Державотворець Станіслав Дністрянський і його архів
Третє засідання
Актовий зал головного корпусу НУ «Львівська політехніка»
20 червня, п’ятниця, 14:30 – 16:00
1. Михайло БАБІРЕНКО (Україна)
Генеральний директор представництва «Western Union» в Україні
Легалізація фінансових потоків, які надходять від трудових мігрантів до України
2. Михайло ПЕТРУНЯК (Іспанія)
Президент Асоціації українців в Іспанії «Україна»
Четверта хвиля української еміграції: реалії та перспективи
3. Дeнic ГЛИНКA (Канада)
Прoфесор i директор Укрaїнcькo-Kaнaдiйського наукового Центру при Мaнiтoбському унiвeрcитeтi
Поза діаспорою. Роль Українсько-Kанадійського наукового Центру при Мaнiтoбськім університеті
4. Jean-Bernard DUPONT-MELNYCZENKO (France, Paris)
Agrégé d’histoire, specialist de l’immigration ukrainiennne en France
Les Ukrainiens en France, Mémoires éparpillées
5. Ірина КЛЮЧКОВСЬКА (Україна)
Директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»
Діаспора – інтегральна частина нації: у світі та в Україні

Секція № 1
ЗДОБУТКИ ДІАСПОРИ У ГУМАНІТАРНІЙ, ОСВІТНІЙ, ТЕХНІЧНІЙ, ПРИРОДНИЧІЙ СФЕРАХ: ГЛОБАЛЬНИЙ І УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕКСТ
Перша підсекція
Українці у світі: літературознавчий і мовознавчий аспекти

Засідання І – аудиторія 221
19 червня, четвер, 9:30 – 13:00
Головують:
Людмила МЕЛЬНИК – завідувач відділом інформації та діаспори Культурного центру України в Москві (Росія)
Ольга КАРАБЛЬОВА – доцент кафедри української мови та літератури Слов'янського державного педагогічного університету (Україна)
1. Олена БАРАБАНОВА (Україна, Слов’янськ)
Слов'янський державний педагогічний університет
Фольклорні мотиви творчості Емми Андієвської
2. Галина БОНДАРЕНКО, Зоя КЛИМЕНКО (Україна, Слов’янськ)
Слов'янський державний педагогічний університет
Збереження національної ідентичності українця у творі Уласа Самчука «Волинь»
3. Ірина ВЕРЕТЕЙЧЕНКО (Україна, Луганськ)
Луганський національний педагогічний університет ім. Т. Шевченка
Національне питання в дискусії еміграційного літературного угруповання МУР
4. Ольга ГРИБОВА, Надія ЛІСОВА (Україна, Слов’янськ)
Слов'янський державний педагогічний університет
Психологія кризових станів роману «Герострати» Емми Андієвської
5. Олександр ЗУБАРЄВ (Україна, Слов’янськ)
Слов'янський державний педагогічний університет
Висвітлення проблеми лінгвоциду в науковій спадщині Ю. Шереха
6. Ольга ЛУЧУК (Україна, Львів)
Львівський національний університет ім. І. Франка
Листування Юрія Луцького з поетами Нью-Йоркської групи
7. Олена ЛАПКО (Україна, Луганськ)
Луганський національний педагогічний університет ім. Т. Шевченка
Екзистенціальна інтерпретація буття творчої особистості в поемі Тодося Осьмачки «Поет»
8. Наталія ЛИСЕНКО-КОВАЛЬОВА (Україна, Слов’янськ)
Слов'янський державний педагогічний університет
Зв'язок історично-літературних пошуків: «Празька школа» – МУР –
Нью-Йоркська група
9. Олексій ПРОКОПЕНКО, Вікторія АНДРЕЙЧУК (Україна, Слов’янськ)
Слов'янський державний педагогічний університет
Естетичні засади в творчості поетів-емігрантів
10. Олена САМОЙЛЕНКО (Україна, Ніжин)
Ніжинський державний університет ім. М. Гоголя
Твір Ольги Мак «З часів єжовщини» як історичне джерело

Засідання ІІ – аудиторія 221
19 червня, четвер, 14:30 – 17:30
Головують:
Ольга МЕТРЕВЕЛІ – голова Асоціації українок Грузії ім. Олени Теліги (Грузія)
Василь ГОРБАЧУК – професор Слов’янського державного педагогічного університету (Україна)
1. Павло ДЖУЛЬ, Олександр ЗАВАДКА (США – Україна)
Американсько-Українська медична фундація;
Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького
Українсько-англійський ілюстрований медичний словник Дорланда
2. Людмила ДИБЧУК (Україна, Вінниця)
Вінницький інститут економіки Тернопільського національного економічного університету
Здобутки діячів літератури і мистецтва української діаспори Канади та країн Латинської Америки
3. Володимир КОШІЛЬ (Україна, Київ)
Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Українознавча спадщина Олександра Котляревського в Санкт-Петербурзі
4. Людмила МЕЛЬНИК (Росія, Москва)
Український культурний центр Росії
Науково-просвітницька діяльність першого славіста Осипа Бодянського у 30-70-х роках ХІХ століття
5. Людмила НЕЖИВА(Україна, Луганськ)
Луганський національний педагогічний університет ім. Т. Шевченка
Літературознавча діяльність Надії Світличної за кордоном
6. Наталія ЛИСЕНКО (Україна, Київ)
Інститут літератури ім. Т. Шевченка НАН України
Вірші Євгена Маланюка і Олега Ольжича в перекладах польського поета Юзефа Чеховича
7. Любов ПЕТРУХ (Україна, Львів)
Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького
Внесок вчених української діаспори в розвиток сучасної української медичної термінології
8. Тетяна СТЕПИКІНА (Україна, Луганськ)
Луганський національний педагогічний університет ім. Т. Шевченка
Scientific, Literary and Publicist Heritage of Ukrainian Diaspora Intellectuals in the US after World War II
9. Ольга ТИЩЕНКО (Україна, Слов’янськ)
Слов'янський державний педагогічний університет
Трагічна доля митця у воєнні роки крізь призму емігрантського світобачення
10. Жанна ЯНКОВСЬКА (Україна, Остріг)
Національний університет «Острозька академія»
Відображення еміграційних процесів в українській художній літературі
11. Валерія ГОХМАН (Україна, Київ)
Відділ підготовки зарубіжних фахівців та роботи з діаспорою Міністерства освіти і науки України
Син гармонії

Засідання ІІІ – аудиторія 221
20 червня, п’ятниця, 9:30 – 13:00
Головують:
Жанна ЯНКОВСЬКА – доцент кафедри культурології та філософії Національного університету «Острозька академія», кандидат філологічних наук (Україна)
Любов ПЕТРУХ – завідувач кафедри фармацевтичної хімії факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького (Україна)
1. Ольга КАРАБЛЬОВА, Василь ГОРБАЧУК (Україна, Слов’янськ)
Слов'янський державний педагогічний університет
Роль діаспори у справі відновлення філологічного факультету на Донеччині
2. Наталія КОЛЕСНИК (Україна, Чернівці)
Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича
Видрукувані в діаспорі збірки українського фольклору як джерело дослідження ономастики
3. Оксана ЛУЦКО (Україна, Львів)
Львівський національний університет ім. І. Франка
Наукове стажування в університеті Альберти (м.Едмонтон) на кафедрі української культури і етноґрафії імені Гуцуляків
4. Ольга МЕТРЕВЕЛІ (Грузія, Тбілісі)
Грузинський технічний університет, Асоціація українок Грузії ім. Олени Теліги
Наміри та здобутки катедри української мови та технічного перекладу
5. Раїса МОРОЗ (Канада, Вінніпег)
Колегія Св. Андрея при Манітобському Університеті
Рідкісна література в бібліотеці Колегії св. Андрія (рукописи й стародруки; видання української діаспори)
6. Тетяна ШЕПТИЦЬКА (Україна, Київ)
Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Київ у поезії української діаспори
7. Тетяна ШЕСТОПАЛОВА (Україна, Київ)
Київський національний університет ім. Т. Шевченка
«Українська літературна газета» як метатекст літературно-мистецької дійсності української діаспори 50-х рр. ХХ століття (на матеріалі документів архіву Ю.Лавріненка)
8. Романа КЮНЦЛІ (Україна, Львів)
Львівський аграрний державний університет
Про значення книги Олекси Горбача «Арго в Україні»
9. Галина МАЦЮК (Україна, Львів)
Львівський національний університет ім. І. Франка
Українська мовознавча традиція: проблемні аспекти опису Президент России июня Президент.






Секція № 1
ЗДОБУТКИ ДІАСПОРИ У ГУМАНІТАРНІЙ, ОСВІТНІЙ, ТЕХНІЧНІЙ, ПРИРОДНИЧІЙ СФЕРАХ: ГЛОБАЛЬНИЙ І УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕКСТ
Друга підсекція
Українці у світі: історичний аспект

Засідання І – аудиторія 217
19 червня , четвер, 9.30 – 13.00
Головують:
Євген САВЕНКО – голова Нижнєкамської міської національно-культурної автономії «Українське товариство «Вербиченька» (Росія, Татарстан)
Ганна КАПУСТЯН – професор кафедри теорії, історії держави та права Кременчуцького державного політехнічного університету ім. Михайла Остроградського (Україна)
1. Ярослав ДАШКЕВИЧ (Україна, Львів)
Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України
Українська присутність в Туреччині: традиції та сучасність
2. Микола МУШИНКА (Словаччина)
Професор, доктор філологічних наук, Академік Національної академії наук України
Роль Симона Наріжного в утвердженні державності України
3. Євген САВЕНКО (Росія (Татарстан), Нижнєкамськ)
Нижнєкамська міська національно-культурна автономія «Українське товариство «Вербиченька»
Українські скарби Казанських архівів
4. Наталія ЛИТВИНЕНКО-ОРЛОВА (Росія, Москва)
Об’єднання «Національно-культурна автономія українців Мурманської області»
Не дурімо самі себе…
5. Жанна ПИСАРЕНКО (Україна, Харків)
Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України
Державницькі ідеї представників діаспори кінця XIX – початку XX ст. та їх вплив на сучасне державотворення в Україні
6. Марія ПАНЬКІВ (Польща, Варшава)
Союз українських жінок Польщі
Феномен української жінки в період національно-визвольних змагань
7. Анатолій БУРДЕЙНИЙ, Олександр ЛІСНЯК (Україна, Львів)
Фундація ім. Григорія Нудьги
Григорій Нудьга – перший дослідник української наукової діаспори в середньовічних університетах Європи
8. Микола КОБОЗЄВ, Віктор АЗАРЕНКОВ, Володимир ТВЕРЕЗОВСЬКИЙ (Україна, Суми)
Сумський державний педагогічний університет ім. А. Макаренка
Полтавська «битва народів» і євроатлантичний вибір розвитку України
9. о. Василь ЗІНЬКО, Олег ОГІРКО (Україна, Львів)
Львівський Святоонуфріївський монастир; Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Гжицького
Політичне життя українців у Бразилії
10. Іван КОНОВАЛОВ (Україна, Одеса)
Одеський національний університет ім. І. Мечникова
Українська діаспора в Москві: культурний розвиток кін. 20 – поч. 21 ст.
11. Ольга ЛІЛІК (Україна, Чернігів)
Чернігівський державний педагогічний університет ім. Т. Шевченка
Третя хвиля еміграції як виклик тоталітаризму
12. Ганна КАПУСТЯН (Україна, Кременчук)
Кременчуцький державний політехнічний університет ім. М. Остроградського
Михайло Демкович-Добрянський про український внесок до розвитку російської культури
13. Ігор ШУЛЬГА (Росія, Саратов)
Саратовський військовий інститут біологічної та хімічної безпеки
Українізація в Низовому Поволжі

Засідання ІІ – аудиторія 217
19 червня , четвер, 14.30 – 17.30
Головують:
Лариса СКРИПНИКОВА – голова правління Карельської республіканської громадської організації «Товариство української культури «Калина» (Росія)
Микола ТИМОШИК – завідувач кафедри видавничої справи та редагування Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Україна)
1. Андрій МАКУХ, Сергій ЦІПКО (Канада, Торонто)
Канадський інститут українських студій
Чому Данило Лобай чинив розкол між українськими комуністами в Канаді в 1935 р.
2. Ольга ІВАСЕЧКО (Україна, Львів)
Національний університет «Львівська політехніка»
Громадсько-політична діяльність Ростислава Лащенка в еміграції
3. Анастасія ХЕЛЕНЮК (Україна, Остріг)
Національний університет «Острозька академія»
Історіографічна термінологія в творчості Любомира Винара
4. Галина КЛИНОВА (Україна, Рівне)
Національний університет водного господарства і природокористування
Співпраця Олександра Домбровського в українському історичному товаристві
5. Сергій МІЩУК, Галина МІЩУК (Україна, Житомир)
Житомирський державний університет ім. І. Франка
Іван Огієнко – бібліограф та дослідник історії української книги
6. Ярина ТУРЧИН (Україна, Львів)
Національний університет «Львівська політехніка»
Внесок Отто Ейхельмана в розвиток української політико-правової думки
7. Тетяна ЄМЕЦЬ (Україна, Київ)
Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Зв’язки Георгія Вернадського з українською діаспорою
8. Тетяна ЛЕБЕДИНСЬКА (Росія, Санкт-Петербург)
Бібліотека Російської Академії наук у Санкт-Петербурзі
Українська преса в Санкт-Петербурзі (минуле, сучасне, майбутнє)
9. Анастасія ГАЙДУКЕВИЧ (Україна, Рівне)
Рівненський інститут слов’янознавства
Пріоритети діяльності українців в Чеській республіці: збереження національної ідентичності чи просуванні українських національних інтересів?
10. Тетяна ГОЛИНСЬКА (Польща, Варшава)
Варшавський університет
Вергановські – галузь роду Шухевичів: їхня роль в українській культурі і науці
11. Віктор ІДЗЬО (Росія)
Український університет в Москві
Наукові вісники Українського університету міста Москви як джерело знань з українознавства в Росії
12. Лариса СКРИПНИКОВА (Росія (Карелія), Петрозаводськ)
Карельська республіканська громадська організація «Товариство української культури «Калина»
Пало Чубинськиий, Північ Росії і… карели

Засідання ІІІ – аудиторія 217
20 червня, п’ятниця, 9.30 – 13.00
Головують:
Наталія ЛИТВИНЕНКО-ОРЛОВА – голова об’єднання «Національно-культурна автономія українців Мурманської області» (Росія)
Микола МУШИНКА – професор, доктор філологічних наук, академік Національної академії наук України (Словаччина)
1. Ірина ПЛЕХОВА (Україна, Київ)
Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Роль часопису «Українська книга» у самоідентифікації українства еміграції
2. Руслан СІРОМСЬКИЙ (Україна, Львів)
Львівський національний університет ім. І. Франка
Питання збереження національної ідентичності канадських українців у працях Я.-Б. Рудницького
3. Анна КОС (Україна, Львів)
Музей Історії Львівської політехніки НУ «Львівська політехніка»
Дещо про українців на австралійській землі
4. Микола ТИМОШИК (Україна, Київ)
Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Історія друкарства української діаспори як непізнаний феномен
5. Христина КАШУБА (Росія, Москва)
Культурний центр України в Москві
Традиції та звичаї українців на теренах Росії на сучасному етапі
6. Андрій КЛИМЧУК (Україна, Рівне)
Міжнародний економіко-гуманітарний університет ім. акад. С. Дем'янчука, Всеукраїнська Спілка Краєзнавців
Внесок діаспорних філателістичних організацій в дослідження поштової спадщини «Старої України»
7. Зіновія НАГАЧЕВСЬКА (Україна, Івано-Франківськ)
Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника
Жіночі товариства Галичини і формування освітньої програми українського жіночого руху в державах Заходу
8. Віталій МАКАР (Україна, Чернівці)
Центр канадських студій ім. Р.Гнатишина Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича
Роль української етнічної групи Канади у відстоюванні українських національних інтересів: персональний та організаційний рівні
9. Олександр САМОЙЛЕНКО (Україна, Ніжин)
Ніжинський державний університет ім. М. Гоголя
Аналіз життя і наукового доробку вчених Ніжинської вищої школи на сторінках видань української діаспори
10. Ірина ПАСЬКО (Україна, Київ)
Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Наукова школа як форма діяльності українських природодослідників поза межами України
11. Олександр МЕЛЬНИЧУК (Україна, Ніжин)
Ніжинський державний університет ім. М. Гоголя
Наукові здобутки українських емігрантів-фізиків


Секція № 1
ЗДОБУТКИ ДІАСПОРИ У ГУМАНІТАРНІЙ, ОСВІТНІЙ, ТЕХНІЧНІЙ, ПРИРОДНИЧІЙ СФЕРАХ: ГЛОБАЛЬНИЙ І УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕКСТ
Третя підсекція
Музична культура української діаспори

Засідання І
Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові
19 червня, четвер, 9:30 – 13:00
Головують:
Любов КИЯНОВСЬКА – завідувач кафедри історії музики Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, доктор мистецтвознавства, професор (Україна)
Галина ТИХОБАЄВА – директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові (Україна)
1. Стефанія ПАВЛИШИН (Україна, Львів)
Львівська національна музична академія ім. М. Лисенка
Українська музична діаспора
2. Галина ТИХОБАЄВА (Україна, Львів)
Музично-меморіальний музей С. Крушельницької у Львові
Зв’язки та співпраця Музею Соломії Крушельницької з представниками української діаспори світу: загальний огляд
3. Ольга БІЛАС (Україна, Львів)
Львівська державна музична школа №4
Внесок української діаспори Німеччини у світову мистецьку культуру в повоєнному періоді (1945 – 1951 рр.)
4. Данута БІЛАВИЧ (Україна, Львів)
Музично-меморіальний музей С. Крушельницької у Львові
Внесок родини Голинських в утвердження української музичної культури в Канаді
5. Оксана МАРТИНЕНКО (Україна, Львів)
Львівська національна музична академія ім. М. Лисенка
Ф. Стешко як організатор музичного життя празького еміграційного осередку
6. Леся КОТЮК (Україна, Львів)
Львівське товариство Ріхарда Ваґнера
Роль громадських товариств у міжнародній музичній співпраці. Контекст. Завдання. Перспективи (З досвіду Львівського товариства Ріхарда Вагнера)
7. Леся КОТЮК (Україна, Львів)
Львівське товариство Ріхарда Ваґнера
Видатні українські співаки – зірки ваґнерівської сцени: Модест Менцінський, Іра Маланюк
8. Ірина КРИВОРУЧКА (Україна, Львів)
Музично-меморіальний музей С. Крушельницької у Львові
«За все ж, чим я став, я завдячую рідній землі…» (Модест Менцинський та його родина – українські меценати та патріоти)

12.00-13.00: Відкриття виставки з фондів музею «Мої почування і моє серце були завжди українськими….»


Засідання ІІ
Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові,
19 червня, четвер, 14:30 – 17:30
Головують:
Євген САВЕНКО – голова Нижнєкамської міської національно-культурної автономії «Українське товариство «Вербиченька» (Росія, Татарстан)
Данута БІЛАВИЧ – завідувач науковим відділом Музично-меморіального музею С. Крушельницької у Львові (Україна)
1. Євген САВЕНКО (Росія (Татарстан), Нижнєкамськ)
Нижнєкамська міська національно-культурна автономія «Українське товариство «Вербиченька»
Вшанування пам’яті Оксани Петрусенко в Росії
2. Любов КИЯНОВСЬКА (Україна, Львів)
Львівська національна музична академія ім. М. Лисенка
Музичні сторінки віденської «Січі»
3. Олександр ЗЕЛІНСЬКИЙ (Україна, Львів)
Львівська національна музична академія ім. М. Лисенка
Творчість Богдана Веселовського як складова загальноукраїнської музичної культури
4. Роксоляна МИСЬКО-ПАСІЧНИК (Україна, Львів)
Музично-меморіальний музей С. Крушельницької у Львові
Роль діаспори у збереженні та популяризації скарбів української музичної культури
5. Мар’яна ЗУБЕЛЯК (Україна, Львів)
Музично-меморіальний музей С. Крушельницької у Львові
Мирослав Скала-Старицький – видатний український співак, педагог, патріот
6. Володимир ПАСІЧНИК (Україна, Львів)
Львівська наукова бібліотека ім. В. Стефаника НАН України
Микола Мушинка і Володимир Гошовський: контакти та співпраця за період 1960-1990 рр.
7. Оксана КОВАЛЬОВА (Україна, Львів)
Львівська обласна філармонія
Галицький співак Любомир Мацюк: невідомі сторінки виконавської творчості

16:30 – 17:30: Концерт «Українські солоспіви композиторів діаспори».
Виконавці: солістка Львівської обласної філармонії Лілія КОСТРУБА, партія фортепіано – професор Львівської національної академії ім. М. Лисенка Лідія НІКОЛАЄВА
Секція № 1
ЗДОБУТКИ ДІАСПОРИ У ГУМАНІТАРНІЙ, ОСВІТНІЙ, ТЕХНІЧНІЙ, ПРИРОДНИЧІЙ СФЕРАХ: ГЛОБАЛЬНИЙ І УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕКСТ
Четверта підсекція
Образотворче мистецтво української діаспори
Засідання І
Львівська галерея мистецтв (Палац Потоцьких)
19 червня , четвер, 9.30 – 13.00
Головують:
Дарія ДАРЕВИЧ – професор, Університет Йорк в Торонто (Канада)
Оксана ПЕЛЕНСЬКА – вільний дослідник, Прага (Чеська Республіка)
1. Дарія ДАРЕВИЧ (Канада, Торонто)
Університет Йорк в Торонто
Здобутки діяспори в сакральному мистецтві: поліхромія церков М. Левицького
2. Оксана ПЕЛЕНСЬКА (Чехія, Прага)
Вільний дослідник
Образотворча україніка у збірках Чехії та Словаччини: в пошуках втраченого діалогу
3. Іван ОМЕЛЬЧУК (Латвія, Рига)
Спілка українців Латвії
Українці як засновники Міжнародного фестивалю «Слов’янський вінок»
4. Оксана РОМАНІВ-ТРІСКА (Україна, Львів)
Інститут колекціонерства мистецьких пам’яток при НТШ
Українські митці в Празі — Павло Громницький (біографічний нарис)
5. Олесь НОГА (Україна, Львів)
Інститут народознавства НАН України
Михайло Гаврилко: різьбар і вояк
6. Неля ПАСІЧНИК (Україна, Київ)
Національний університет театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого
Запорожець Іванов – лицар ордену св. Іоанна Ієрусалимського
7. Ігор ЗАВАЛІЙ (Україна, Львів)
Інститут колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ
Популяризація українських мистецьких творів діаспори в Україні
Засідання ІІ
Львівська галерея мистецтв (Палац Потоцьких)
19 червня , четвер, 14.30 – 17.30
Головують:
Дарія ДАРЕВИЧ – професор, Університет Йорк в Торонто (Канада)
Оксана ПЕЛЕНСЬКА – вільний дослідник, Прага (Чеська Республіка)
1. Василь НАЗАРУК (Польща, Варшава)
Варшавський університет
Питання культурно-національної тотожності та самобутність мистецького світу Василя Альбічука – народного художника з Підляшшя
2. Світлана ГЕРЕГОВА (Україна, Чернівці)
Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича
Збереження національної ідентичності у мистецькій творчості Василя Курилика
3. Людмила КАСЯН (Україна, Київ)
Науково-дослідний інститут українознавства
Творча діяльність Богдана Певного у культурно-освітньому просторі української діаспори
4. Оксана МОСКАЛЕНКО (Україна, Чернігів)
Чернігівський факультет менеджменту і бізнесу Київського університету культури
Мистецька спадщина Володимира Винниченка
5. Христина БЕРЕГОВСЬКА (Україна, Львів)
Львівська національна академія мистецтв
Українська Есоle de Paris Йоани Нижник-Винників

Секція №2
РОЛЬ ДІАСПОРИ У ПРОСУВАННІ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛЬНИХ ІНТЕРЕСІВ
У МІЖНАРОДНІЙ СПІЛЬНОТІ: ВИЗНАННЯ ГОЛОДОМОРУ-33 ГЕНОЦИДОМ, ПРИЙНЯТТЯ ПРОУКРАЇНСЬКИХ ЗАКОНІВ,
ВХОДЖЕННЯ ДО ЄС, СОТ, НАТО ТА ІН.

Засідання І – аудиторія 226
19 червня,четвер, 9.30-13.00
Головують:
Лідія ДОРОШКО – голова Української науково-педагогічної спілки Білорусі «Берегиня» (Білорусь)
Василь АНТОНІВ – доктор медичних наук, академік РАЄН ім. В. Вернадського (Росія)
1. Сергій ПОРОВЧУК (Україна, Рівне)
Обласна газета «Волинь»
Що нового у європейському домі?
2. Юлія БАЛИЦЬКА (Україна, Чернівці)
Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича
Розбудова української демократії в стратегіях Конгресу українців Канади
3. Михайло ГОРДІЄНКО (Україна, Київ)
Національний університет державної податкової служби України
Державотворчі ресурси української діаспори
4. Ольга ЗАБАВСЬКА (Україна, Івано-Франківськ)
Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника
Українська справа у Великій Британії у період між Першою та Другою Світовими війнами
5. Юрій НЕДУЖКО (Україна, Київ)
Інститут історії України НАН України
Боротьба української діаспори країн Заходу за відродження державної незалежності України в середині 40-х – на початку 90-х років ХХ ст.
6. Микола КОБОЗЄВ, Володимир ТВЕРЕЗОВСЬКИЙ, Лариса БЕРЕЖНА (Україна, Суми)
Сумський державний педагогічний університет ім. А. Макаренка
Українська національна ідея і козацтво
7. Василь АНТОНІВ (Росія, Москва)
доктор медичних наук, академік РАЄН ім. Вернадського
Товариство української культури «Славутич» м. Москви – 20 років діяльності
8. Петро ШКРІБЛЯК (Україна, Київ)
НДІ українознавства МОН України
Зв’язки співпраці України з гуцульською діаспорою у Румунії
9. Олександр ЗАРІЧНИЙ (Азербайджан, Баку)
Українська громада в Азербайджані ім. Т. Шевченка
Презентація діяльності української громади в Азербайджані
10. Володимир БІЛЕЦЬКИЙ (Україна, Львів)
Аналітично-інформаційний журнал «Схід»
Світове українство сьогодні: реалії, тенденції та перспективи
11. Любов ЯНКІВ-ВІТКОВСЬКА (Україна, Львів)
Національний університет «Львівська політехніка»
Роль дружини Посла України в консолідації української діаспори
Засідання ІІ – аудиторія 226
19 червня,четвер, 14.30-17.30
Головують:
Юрій ДАРЕВИЧ – співпрацівник Українсько-Канадського дослідчо-документаційного центру (Канада)
Валентина ПІСКУН – старший науковий співробітник Центру українознавства філософського факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка (Україна)
1. Юрій ДАРЕВИЧ (Канада, Торонто)
Українсько-Канадський Дослідчо-Документаційний Центр в Торонто
Інформування англомовного світу про Голодомор: дещо про створення і розповсюдження документаційного фільму «Жнива Розпачу»
2. Богдан ЧУМА (Україна, Львів)
Львівський національний університет ім. І. Франка
Визнання Іспанією Голодомору 1932–1933 років в Україні (на основі парламентських дебатів і рішень)
3. Лідія ДОРОШКО (Білорусь, Брест)
Українська науково-педагогічна спілка Білорусі «Берегиня»
Роль Українського студентського експериментального театру «Арт-Майдан» (Брестський держуніверситет, Білорусь) у поширенні інформації про Голодомор-33 в Білорусі
4. Сергій ЦІПКО (Канада)
Канадський інститут українських студій
Едмонтонські газети про голод в Україні 1932-33 рр.
5. Катерина ОТКОВИЧ (Україна, Львів)
Львівський національний університет ім. І. Франка
Голодомор у творах письменників діаспори: символи життя і смерті як метамова твору
6. Ірина ЯСТРЕБ (Німеччина, Дюссельдорф)
«Український Дім», Дюссельдорф
Висвітлення теми Голодомору та примусової праці (Друга Світова війна) в Німеччині
7. Irene ZABYTKO (USA)
Wheat Street Productions, Inc., USA
Chornobyl Connections: My Novel and Film about the Catastrophe and its Global Impact
8. Владислав РОГОВИЙ (Великобританія, Лондон)
Українське посольство у Британії
Жертовність української діаспори щодо підтримки національного студентства на чужині
9. Володимир КОСИК (Франція)
Педагогічний Інститут Українського Вільного Університету
Питання інформації про Україну за кордоном (на прикладі Франції)
10. Олександр КАРПЕНКО (Україна, Київ)
Центр єднання українства та дослідження його проблем «Планета Україна»
Проблеми духовного єднання українства всього світу
11. Тамара АНДРІЯШ, Тамара ДЄШЕНЄНКОВА (Росія (Республіка Комі), Сосногорськ)
Національно-культурна автономія «Троянда»
Про діяльність Національно-культурної автономії «Троянда»
12. Оксана СУШКО, Вікторія ЩЕРБАТЮК (Україна, Слов’янськ)
Слов'янський державний педагогічний університет
Ідея державотворення в українській діловій фразеології першої половини ХХ ст. (на матеріалі документів, видрукованих у діаспорі)

Засідання ІІІ – аудиторія 226
20 червня, п’ятниця, 9.30 – 13.00
Головують:
Володимир КОСИК – професор, секретар Педагогічної Ради Педагогічного Інституту УВУ, доктор історичних наук Сорбонни і УВУ (Франція)
Михайло ГОРДІЄНКО – доцент кафедри філософії та політології Національного університету державної податкової служби України, кандидат політичних наук (Україна)
1. Олег БАЖАН (Україна, Київ)
Інститут історії України НАНУ
Ініціативи української діаспори з протидії політиці русифікації УРСР (друга половина 1950-1970-і роки)
2. Валентина ПІСКУН (Україна, Київ)
Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Економічні чинники забезпечення життєдіяльності української політичної еміграції (20-ті рр. ХХ ст.)
3. Оно МОТОГІРО (Японія)
Видавництво «Дніпро»
Презентація книжки про Україну в Японії
4. Василь ГАРАГОНИЧ (Україна, Мукачеве)
Мукачівський технологічний інститут
Роль діаспори у розвитку Карпатського єврорегіону
5. Олеся ЯРОШКО (Україна, Київ)
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Чинник діаспори у формуванні та здійсненні зовнішньої політики України
6. Наталія МЕДВЕДЧУК (Польща, Люблін)
Європейський колегіум польських і українських університетів
«Рік Польщі в Україні» та «Рік України в Польщі» – загальні результати і внесок діаспори: спроба порівняння
7. Світлана ЯВОРСЬКА (Україна, Львів)
Британська Рада
Крок до зміцнення українсько-британських зв’язків: освітньо-культурні партнерства, виставка «Українці в Британії» та багато іншого…
8. Євген КУЛЕБА (Сербія)
Газетно-видавнича установа «Рідне слово»
Форми і результати зберігання національної самобутності в сербському оточенні
9. Зенон Е. КОГУТ (Канада)
Канадський інститут українських студій
Діаспора та відродження українознавства на сході України: роль програми ім. Ковальських при Канадському інституті українських студій

Секція № 3
ДІАСПОРА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ:
ПРОБЛЕМИ ІНТЕГРАЦІЇ В ЧУЖОЗЕМНЕ СЕРЕДОВИЩЕ
ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ

Засідання І – аудиторія 223
19 червня, четвер, 9:30 – 13:00
Головують:
Марко ПРОКОПОВИЧ – голова Товариства української культури Хабаровського краю «Зелений клин» (Росія)
Алла АТАМАНЕНКО – директор Інституту дослідження української діаспори Національного університету «Острозька академія» (Україна)
1. Алла АТАМАНЕНКО (Україна, Остріг)
Національний університет «Острозька академія»
Українська діаспора: актуальні напрями дослідження
2. Анатолій БУРДЕЙНИЙ, Олександр ЛІСНЯК (Україна, Львів)
Фундація ім. Григорія Нудьги
Вчені-українці в закордонних університетах – світова слава
3. Віктор СТЕФАНОВИЧ (Латвія, Рига)
Союз українців Латвії; Спілка українців Латвії
Українці Латвії: правове положення
4. Наталія ГУМНИЦЬКА (Україна, Львів)
Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»
Глобальний український простір – сьогодення й історична перспектива
5. Олеся ЗАДОРОЖНА (Росія, Москва)
Культурний центр України в Москві
Будуймо разом храм духовний
6. Микола МИХ, Віктор ПАХОМОВ (Росія, Тула)
Спілка українських громад Тульської області
Розмірковування з приводу статті відомого політика України М. Плав’юка «Чи збережемо ми українську діаспору в ХХI столітті» (часопис «Український огляд», м. Москва, № 1-2, 2007 р.)
7. Едіта ПОЗНЯКОВА (Росія, Петропавловськ-Камчатський)
Клуб української культури ім. І. Франка
Діаспора в умовах глобалізації: проблеми інтеграції в чужоземне середовище та збереження національної ідентичності
8. Надія РУБАХА (Росія, Єкатеринбург)
Українська національно-культурна автономія
Дві батьківщини – в умовах збереження національної ідентичності
9. Ольга ФІЩУК (Україна, Київ)
Українська республіканська партія «Собор»
Діаспора в умовах глобалізації: проблеми інтеграції в чужоземне середовище та збереження національної ідентичності
10. Галина ЛУЦИШИН (Україна, Львів)
Національний університет «Львівська політехніка»
Особливості впливу діаспори на зовнішню політику України
11. Вікторія ВЛЯЛЬКО (Україна, Одеса)
Одеський державний екологічний університет
Українська діаспора та відродження національної еліти
12. Дарина ТЕТЕРІНА-БЛОХИН (Німеччина, Мюнхен)
Німецько-українське наукове об’єднання
Українці за кордоном і німецька діаспора в Україні
13. Сергій ДОРОШЕНКО (Україна, Львів)
Національний університет «Львівська політехніка»
Місце та роль української діаспори у контексті формування французької політики (період Третьої республіки)
14. Євгенія ЮРІЙЧУК, Оксана ПАВЛЮК (Україна, Чернівці)
Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича
Роль української діаспори в легітимації політичної влади в Україні під час парламентських виборів 2006 та 2007 років
15. Світлана КОЧ (Україна, Одеса)
Одеський національний університет ім. І. Мечникова
Національна та етнічна ідентичності діаспорних груп Буджаку: проблеми формування, збереження та співвідношення в умовах сталого соціально-політичного порубіжжя
16. Ростислава ФЕДАК (Україна, Київ)
Союз українок України
Міжнародні програми для молоді як факт збереження національної ідентичності українця в Україні та поза її межами
Засідання ІІ – аудиторія 223
19 червня, четвер, 14:30 – 17:30
Головують:
Валентина СИДОРЕНКО – директор Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя (Україна)
Анатолій СКАЛЬСЬКИЙ – заступник голови правління Спілки українців Латвії (Латвія)
1. Наталія АКСЬОНОВА (Україна, Харків)
Харківський національний університет ім. В. Каразіна
Пріоритет ідентичності: регіональне чи етнічне (за матеріалами україно-російського порубіжжя)
2. Микола БІРЮК (Росія, Воронеж)
Воронезька регіональна громадська організація «Українське товариство «Перевесло»
Проблеми збереження і розвитку української культури у Воронежчині
3. Анатолій ЛЮТЮК (Естонія, Таллінн)
Центр української культури в Таллінні
Український санктуаріум в Естонії
4. Віра БУРДЯК (Україна, Чернівці)
Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича
Українська діаспора в Польщі: проблеми збереження національної ідентичності
5. Микола ГАНУЩАК (Росія, Сургут)
Сургутський державний педагогічний університет; національно-культурна автономія «Українська родина»
Національно-культурна автономія як форма збереження національної ідентичності українців Західного Сибіру
6. Ярослав КОМБІЛЬ (Сербія, Новий Сад)
Українська Національна Рада
Роль культурно-мистецьких та культурно-просвітних Товариств у збереженні національної ідентичності українців в Сербії
7. Ярослава КОНЄВА (Польща, Ольштин)
Вармінсько-Мазурський університет в Ольштині
«Інший» і «чужий» у процесі визначення меж самоідентифікації української меншини у Польщі
8. Олег МІСІЛЮК (Росія)
Товариство української культури «Калина»
Історії українців Карелії
9. Марко ПРОКОПОВИЧ (Росія, Хабаровськ)
Товариство української культури Хабаровського краю «Зелений Клин»
Українці у Хабаровськім краю
10. Володимир ПУКІШ (Росія (Краснодарський край), Анапа)
ВАТ «Агропромислова фірма «Фанагорія»
Україномовні росіяни Кубані: сучасна самоідентифікація та постановка терміна
11. Олег РУМЯНЦЕВ (Італія, Венеція)
Університет Ca’ Foscari
Проблема збереження національної ідентичності українці колишньої Югославії вчора і сьогодні
12. Анатолій СКАЛЬСЬКИЙ (Латвія, Рига)
Спілка українців Латвії
Українська тема в ЗМІ Латвії
13. Марія ГАЛІК (Україна, Львів)
Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»
Діяльність Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» для збереження національної ідентичності українця в зарубіжжі
14. Ярослав СИРНИК (Польща)
Українське історичне товариство у Польщі
Українське суспільно-культурне товариство у Польщі (1956 – 1990), його діяльність та роль у державотворчому процесі в Україні
15. Марат ЗАКІРОВ (Україна, Луганськ)
Луганський державний університет внутрішніх справ ім. Е. Дідоренка
Особливості та проблеми етнокультурного розвитку української меншини Урало-Сибірського регіону
16. Віталій ОНИЩУК (Україна, Одеса)
Одеський національний університет ім. І. Мечникова
Чинники формування соціального статусу етнічності в діаспорних меншинах

Засідання ІІІ – аудиторія 223
20 червня, п’ятниця, 9:30 – 13.00
Головують:
Микола БІРЮК – голова Воронезького українського товариства «Перевесло» (Росія)
Ярослав КОМБІЛЬ – член Правління Української Національної Ради в Сербії
1. Олег ГНАТЮК (Україна, Київ)
Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Використання програми «WORK AND TRAVEL USA» як одного із засобів консолідації української нації
2. Тарас ЛУПУЛ (Україна, Чернівці)
Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича
Канадці українського походження у боротьбі за права етнокультурних груп у канадській федерації: досвід професора Манолія Лупула
3. Валентина СИДОРЕНКО (Україна, Ніжин)
Ніжинський державний університет ім. М. Гоголя
Національне виховання як фактор формування національної самоідентичності
4. Олена ТЮНІНА (Придністров’я, Тирасполь)
Придністровський державний університет ім. Т. Шевченка
Historical Facts of the Ukrainians Settlement in Pridnestrovye
5. Іван ФОКІН (Україна, Одеса)
Одеський національний університет ім. І. Мечникова
Становище українців у Російській Федерації: проблеми збереження національної ідентифікації
6. Оксана БОРУШЕНКО (Бразилія, Курітіба)
Українсько-Бразилійська Центральна Репрезентація; Федеральний Університет Парана
Бразилійська Україна і глобалізація
7. Victor SATZEWICH (Canada, Ontario)
Department of Sociology, McMaster University
Transnationals or Diasporas? Ethnicity and Identity in a Globalized Context
8. Тарас ДУДКО (Росія, Москва)
доктор медичних наук, академік РАЄН ім. В. Вернадського
Україна-Росія: суспільство та громадяни
9. Ярослава-Орися КОЛОТИЛО (Румунія, Бухарест)
Союз Українців Румунії
Українці Румунії – сучасний стан і перспективи культурного розвитку в умовах загальної глобалізації
10. Ярослав ГЕЛЕТІЙ (Україна, Львів)
Громадський просвітянський фонд ім. І. Фещенка-Чопівського «Джерело»
Проблема збереження національної ідентичності української діаспори Росії
11. Тетяна ЦИМБАЛ (Україна, Кривий Ріг)
Криворізький економічний інститут Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана
Сакралізація національної ідентичності в умовах мультикультуралізму
12. Наталія СОВІНСЬКА (Канада – Україна)
Manitoba Parent for Ukrainian Education, Ukrainian Academy of Arts and Sciences
Українці-емігранти в країнах Європи: проблеми та перспективи адаптації
13. Ольга ТАРАСЮК (Італія)
Українсько-італійська культурна асоціація «Калина»
Основні аспекти інтеграції та проблеми збереження національної ідентичності (з досвіду роботи)
14. Галина ЩЕРБА (Україна, Львів)
Львівський національний університет ім. І.Франка
Формування української діаспори в контексті міграційних процесів з України
15. Лариса РАТИЧ (Іспанія, Мадрид)
Українська Громада Іспанії за права, честь і гідність українців, Іспанія
Діаспора в умовах глобалізації: проблеми інтеграції в чужоземне середовище та збереження національної ідентичності в Іспанії


Секція №4
ЦЕРКВА ЯК ЦЕНТР ФОРМУВАННЯ І ПЛЕКАННЯ ДУХОВНОСТІ
ТА КУЛЬТУРНО-НАЦІОНАЛЬНОЇ ТОТОЖНОСТІ УКРАЇНЦІВ ЗАРУБІЖЖЯ
Засідання І – аудиторія 225
19 червня, четвер, 9:30 – 13:00
Головують:
Владика Діонісій ЛЯХОВИЧ – помічник глави Української греко-католицької церкви (Бразилія – Україна)
Марія ШВЕД – завідувач кафедри педагогіки Українського католицького університету, доцент кафедри педагогіки Національного університету ім. І. Франка (Україна)
1. Марія ШВЕД (Україна, Львів)
Український католицький університет; Львівський національний університет ім. І. Франка
Основні засади формування особистості українця на християнських цінностях
2. о. Петро І. КУШКА, ЧСВВ (Польща, Варшава)
Греко-католицька парафія отців василіян у Варшаві
Греко-католицька Церква у післявоєнній Польщі та її значення для збереження національної свідомості українців
3. Галина ВИНОГРАДСЬКА (Україна, Львів)
Інститут народознавства НАН України
Роль Української Греко-католицької церкви у житті українців Надсяння до та після депортацій 1944-47 рр.
4. Павло ГАЙ-НИЖНИК (Україна, Київ)
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України
Позиція Гетьманського руху після Другої світової війни щодо становища Церкви в майбутній Українській Державі
5. Андрій БОНДАРЕНКО (Росія, Самара)
Незалежний веб-сайт діаспори «Кобза – Українці Росії»
Розвиток, сучасний стан і проблеми українських церков в Росії
6. Петро Кузьма БАЛИЦЬКИЙ (Данія)
Державний Інститут Профілактики
Владика Іван Бучко: його заслуга у збереженні української ідентичності
7. Наталія МАРЧЕНКО (Україна, Остріг)
Національний університет «Острозька академія»
Українські періодичні видання католицького ордену отців редемптористів в Канаді
8. Андрій МЕДВЕДІВ, Олександр ПОЛЕЦЬ (Міннеаполіс, США)
Українська культурна спадщина в штаті Міннесота
9. Ірина ТЮРМЕНКО (Україна, Київ)
Національний авіаційний університет
Роль Української Православної Церкви в Канаді у збережені національних та культурних цінностей (друга половина 40-х – початок 70-х років ХХ ст.)

Засідання ІІ – аудиторія 225
19 червня, четвер, 14:30 – 17:30
Головують:
Ірина ТЮРМЕНКО – професор Національного авіаційного університету, доктор історичних наук (Україна)
о. Олександр САПУНКО – ліценціат Папського Східного Інституту (Італія)
1. Руслана БУБРЯК (Україна, Львів)
Львівський музей історії релігії
Міжнародні зв’язки Апостольської столиці з Україною
2. о. Василь ЗІНЬКО, о. Йосафат КОВАЛЬ, Олег ОГІРКО (Україна, Львів)
Львівський Святооунфріївський монастир;
Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Гжицького
Форми душпастирського обслуговування української діаспори в країнах Південної Америки
3. о. Михайло КОВАЛЬ, Володимир АНДРУШКО, Олег ОГІРКО (Україна, Львів)
Львівський Святоклиментіївський монастир; Національний лісотехнічний університет України; Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Гжицького
Українська діаспора в Башкортостані: духовний вимір
4. Оксана САПЕЛЯК (Україна, Львів)
Інститут народознавства НАН України
Міжконфесійні відносини в середовищі парагвайців українського походження
5. о. Олександр САПУНКО (Рим, Італія)
Папський Східний Інститут
Українська Греко-католицька церква в Італії
6. о. Сергій НІКОЛЕНКО
Комісія з катехізації і євангелізації УГКЦ у Російській Федерації
Формування української греко-католицької громади Сибіру та збереження її національної ідентичності
7. о. Ярослав СПОДАР, Володимир АНДРУШКО, Олег ОГІРКО
(Україна, Львів)
Львівський Святоклиментіївський монастир; Національний лісотехнічний університет України; Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Гжицького
Українська греко-католицька церква у Сибіру та на Далекому Сході
8. Агнешка КОЛАСА (Польща, Люблін)
Європейський колегіум польських і українських університетів, Університет Марії Кюрі-Склодовської
Греко-католицьке академічне душпастирство в Любліні

Засідання ІІІ – аудиторія 225
20 червня, п’ятниця, 9:30 – 13:00
Головують:
Андрій БОНДАРЕНКО – головний редактор редакції незалежного веб-сайту діаспори «Кобза – Українці Росії», Заслужений журналіст України (Росія)
Павло ГАЙ-НИЖНИК – Старший науковий співробітник, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України (Україна)
1. с. Луїза ЦЮПА (Україна, Львів)
Патріарша катехитична комісія УГКЦ, Український католицький університет
Церква у християнському вихованні українських дітей та молоді зарубіжжя
2. Зоряна БІЛИК, Микола ХМІЛЬОВСЬКИЙ (Україна, Львів)
Львівський музей історії релігії
Львівський музей історії релігії й українська діаспора
3. Людмила ГУРСЬКА (Україна, Київ)
Національний університет державної податкової служби України
Християнський храм як чинник самоідентифікації українців
4. Тарас ГРИНЧИШИН (Україна, Львів)
Львівська міська рада
Українські Церкви: юрисдикції, поширення, статистика
5. с. Розана ҐАВДИДА (Бразилія, Прудентополіс)
Гімназія м. Прудентополіс
Роль Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії у збереженні церковної ідентичності української еміграції у Бразилії
6. о. Тарас БАРЩЕВСЬКИЙ (Україна, Львів)
Український католицький університет
Профіль душпастиря і його роль у збереженні церковної і національної ідентичності української еміграції в межах Крижевацької Єпархії
7. Володимир ЮШКЕВИЧ (Україна, Київ)
Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Роль Української греко-католицької церкви в національному освідомленні діаспори Північної Америки
8. Ганна КАРАСЬ (Україна, Київ)
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв
Церковна музика української західної діаспори як чинник збереження національної ідентичності

Секція №5
НОВА ХВИЛЯ ЕМІГРАЦІЇ: ЗДОБУТКИ, ВТРАТИ, ПЕРСПЕКТИВИ

Засідання І – аудиторія 124
19 червня, четвер, 9:30 – 13:00
Головують:
Михайло ПЕТРУНЯК – адміністратор Асоціації українців в Іспанії «Україна» (Іспанія)
Оксана ГУЦЬКО – голова регіонального відділення Асоціації Українців в Португалії «Собор» (Португалія)
1. Марія АЛЬЧУК, Галина МАТВЕЄВА, Ігор ХОЛЯВА (Україна, Львів, Луцьк)
Львівський національний університет ім. І. Франка; Луцький державний технічний університет; Національний університет «Львівська політехніка»
Духовний, демографічний та економічний виміри нової хвилі української еміграції в контексті перспектив розвитку громадянського суспільства
2. Оксана ГУЦЬКО (Португалія)
Асоціація Українців в Португалії «Собор»
Нова хвиля еміграції: здобутки, втрати, перспективи
Презентація газети «Діаспора» Асоціації українців Португалії «Собор». Учасники: Оксана ГУЦЬКО, Олег ГУЦЬКО, Володимир ЛОЗИНСЬКИЙ, Марія ЛОЗИНСЬКА, Віктор ГНАТЮК, Юля ТКАЧЕНКО
Презентація інформаційного вісника «Українці в Португалії».
Учасники: Павло САДОХА (Португалія, Ліссабон), Катерина ОСТРОВСЬКА, Наталія РОЖАНКІВСЬКА (Україна, Львів)
3. Дмитро СЛАВОВ (Австрія)
Українська Світова Інформаційна Мережа МГОУ «Четверта Хвиля»
ЗМІ українських закордонних організацій у світі й сучасний інформаційний продукт
4. Ester BÓDALO LOZANO (Spain, Murcia)
University College, University of Murcia
The unexpected immigration. main characteristic socio-demographic of the Ukrainians in Spain
5. Олена КАЛИНИЧЕНКО (Іспанія)
Союз українок Іспанії
Нова хвиля еміграції: проблеми та шляхи їх подолання
6. Тамара ПОЗДНЯКОВА (Італія, Венеція)
Громадська Культурна Асоціація «Україна Плюс»
Нова хвиля еміграції
7. Станіслав ЛАЗЕБНИК (Україна, Київ)
Київська громадська організація «Разом»
«Четверта хвиля» – здобутки, втрати, перспективи
8. Катерина ГОЛЯНИЧ (Україна, Київ)
Представництво «Western Union» в Україні
Нова хвиля еміграції: легалізація фінансових потоків, які надходять від трудових мігрантів до України
9. Наталія КУЧМЕНКО (Україна, Київ)
Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Сучасна українська трудова міграція (на прикладі країн Піренейського пів-ва)
10. Ігор МАРКОВ (Україна, Львів)
Інститут народознавства НАН України
Українець у глобальному суспільстві (за результатами досліджень української трудової міграції у країнах перебування)

Засідання ІІ – аудиторія 124
19 червня, четвер, 14:30 – 17:30
Головують:
Дмитро СЛАВОВ – співробітник Української Світової Інформаційної Мережі МГОУ «Четверта Хвиля» (Австрія)
Тамара ПОЗДНЯКОВА – президент Громадської Культурної Асоціації «Україна Плюс», (Італія)
1. Андрій ВАЩУК (Україна, Ужгород)
Закарпатський державний університет
Феномен трудової міграції з України (1991-2007) як чинник зростання чисельності закордонного Українства
2. Михайло ПЕТРУНЯК (Іспанія, Валенсія)
Асоціація українців в Іспанії «Україна»
Український трудовий десант: стрибок в майбутнє чи минуле?
3. Віктор ГОРОБЧУК (Італія)
Громадська організація Трудовий рух «Солідарність», МГОУ «Четверта Хвиля» в Італії
Регіональна економічна політика. Заробітчанство як фактор соціально-економічного прориву
4. Володимир БАНДУРА (Португалія, Лісабон)
Міжнародний медіа-проект «Західноєвропейський україномовний видавничий концерн», Спілка українців Португалії
Проблеми створення україномовних видань в країнах Західної Європи
5. Йосип ЛОСЬ (Україна, Львів)
Львівський національний університет ім. І. Франка
Українська діаспора: перспективи ХХІ століття (медіальний аспект)
6. Ігор МИХАЙЛЕНКО (Україна, Київ)
Видавництво «Прес-центр»
Тенденції іспанської інтеграційної політики. Розгляд можливостей поширення практичного досвіду та залучення української спільноти в Іспанії до участі у відповідних національних та регіональних програмах
7. Василь СЕНЬКО (Австралія)
Крайова Управа Спілки Української Молоді в Австралії
Роля України у вихованні молодої генерації українців в Австралії
8. Antonia SÁNCHEZ URIOS (Spain, Murcia)
University College University of Murcia
The Diaspora about Ukrainian People in Spain: Difficulties Integration Problems in the Community Autonomous of Murcia
9. Валерій РЯБЕНКО (Україна, Київ)
ВГО «Українська Взаємодопомога», Міжнародна громадська організація українців «Четверта хвиля»
Актуальні проблеми «Четвертої хвилі»
10. Ганна БОЙКО (Україна, Запоріжжя), Наталія РОЖАНКІВСЬКА,
Катерина ОСТРОВСЬКА (Україна, Львів)
Запорізький національний університет; Міжнародний відділ НУ «Львівська політехніка»; Львівський національний університет ім. І. Франка
Особливості психологічної підтримки сімей емігрантів

Засідання ІІІ – аудиторія 124
20 червня, п’ятниця, 9.30-13.00
Головують:
Станіслав ЛАЗЕБНИК – голова Київської громадської організації «Разом» (Україна, Київ)
Володимир БАНДУРА – представник Спілки українців Португалії (Португалія, Лісабон)
1. Оксана ГОДОВАНСЬКА (Україна, Львів)
Інститут народознавства НАН України
Проблеми етнічності українських заробітчан (на прикладі Польщі)
2. Віолетта ДУТЧАК (Україна, Івано-Франківськ)
Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника
Вплив нової хвилі еміграції на бандурне мистецтво діаспори
3. Ростислав САБАДОШ (Україна, Київ)
Академія праці соціальних відносин федерації професійних спілок України
Українська еміграція в Чеську Республіку. Спроба аналізу
4. Володимир ЗАРІЧАНСЬКИЙ (Росія, Москва)
Російський державний медичний університет
Хвилі переселення українців у Росію
5. Володимир МИХАЙЛОВСЬКИЙ (Україна, Львів)
Мала академія літератури і журналістики
Міжнародне співробітництво
6. Микола МАЛУХА (Україна, Київ)
Київська міська організація СУМ в Україні
Сучасний стан і роль молоді в українських організаціях РФ: потенціал, проблеми, перспективи
7. Василь ТАРЧИНЕЦЬ (Україна, Львів)
Мала Академія літератури і журналістики, дитяча літературно-мистецька газета-журнал «Сузір’я»
Міжнародна дитяча творча організація «Мала Академія літератури і журналістики» сприяє розкриттю талантів юних обдарувань української діаспори
8. Мар’ян МУЗИКА (Україна, Івано-Франківськ)
Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника
Четверта хвиля еміграції в США: проблеми та перспективи
9. Анатолій ЛІКСЬКИЙ (Україна, Київ)
Фірма «Антей»
Можливість повернення емігрантів в Україну


Секція №6
УКРАЇНСЬКА ШКОЛА В ЗАРУБІЖЖІ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ

Засідання І – аудиторія 139
19 червня, четвер, 9:30 – 13:00
Головують:
Оксана ВИННИЦЬКА – Почесний консул Канади у Львові
Борис НЕБЕСНИЙ – голова освітнього комітету Національної ради української національної меншини Сербії
09:30 – 11:00
Тема: Здобутки та перспективи української школи в діаспорі: аналіз, перспективи, рекомендації
1. Іван ПАСЕНКО (Україна, Київ)
Науково-дослідний інститут українознавства Міністерства освіти і науки України
Проблеми освіти України та діаспори
2. Марія ТУЦЬКА (Польща, Перемишль)
Об’єднання українців у Польщі
Українське шкільництво у Польщі
3. Оксана ЖДАНОВИЧ (Україна, Івано-Франківськ)
Коломийський педагогічний коледж Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника
Лев Ясінчук про проблеми українського шкільництва в діаспорі
4. Оксана ДЖУС (Україна, Івано-Франківськ)
Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника
Провідні тенденції педагогіки українського зарубіжжя (друга пол. ХХ ст.)
5. Іван РУСНАК (Україна, Чернівці)
Чернівецький університет ім. Ю. Федьковича
Тенденції розвитку рідномовної освіти зарубіжних українців на межі століть
6. Леся КИСІЛЕВСЬКА-КОСИК (Німеччина, Мюнхен)
Педагогічний Інститут Українського Вільного Університету
Про проблеми і перспективи сучасних українських доповняльних шкіл в діяспорі
7. Людмила БОЖУК (Україна, Київ)
Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Типи шкіл в українському зарубіжжі і практика їх толерування в суспільствах країн проживання
11:30 – 13:00
Тема: Утримання української ідентичності в діаспорі: аналіз, перспективи, рекомендації
1. Ірина РУДНИЦЬКА-ЮРІЙЧУК (Україна, Чернівці)
Чернівецький університет ім. Ю. Федьковича
Морально-духовне виховання дітей дошкільного віку в українській діаспорі
2. Лідія БІЛЕНКОВА (Україна, Івано-Франківськ)
Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника
Етнопедагогічні засади національного родинного виховання канадських українців
3. Лариса ПОНОМАРЕНКО (Іспанія, Мурсія)
Президент Асоціації Українців Регіону Мурсія
Роль українських організацій у вихованні української молоді за кордоном
4. Людмила СОРОЧУК (Україна, Київ)
Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Організація навчально-виховної роботи в недільній школі українського зарубіжжя: українознавчий аспект
5. Марина ВАСИЛИК (Україна, Івано-Франківськ)
Прикарпатський університет нафти і газу
Теоретичні засади національного виховання українців у діаспорі
6. Катерина ПЕТРИЧЕНКО (Україна, Київ)
Науково-дослідний інститут українознавства
Канадсько-українське співробітництво в галузі освіти як шлях збереження ідентичності українців за кордоном
7. Тетяна ОНИЩУК (Канада, Торонто)
Шкільна Рада
Діяльність Шкільної Ради в Торонто
8. Ірина КЛЮЧКОВСЬКА (Україна, Львів)
Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»
Українська освіта зарубіжжя як фактор збереження української ідентичності

Засідання ІІ – аудиторія 139
19 червня, четвер, 14:30 – 17:30
Головують:
Оксана ВИННИЦЬКА – Почесний консул Канади у Львові
Леся КИСІЛЕВСЬКА-КОСИК – професор Українського Вільного Університету у Мюнхені (Німеччина)
14:30 – 16:00
Тема: Сучасні тенденції та явища української школи в діаспорі: аналіз, перспективи, рекомендації
1. о. Василь ЗІНЬКО, Олег ОГІРКО (Україна, Львів)
Львівський Святооунфріївський монастир; Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Гжицького
Шкільна справа в Паранщині
2. Людмила ЗІНОВ’ЄВА (Італія, Венеція)
Недільна школа «Перша Ластівка», Громадська Культурна Асоціація «Україна Плюс»
Українська школа в зарубіжжі: сучасний стан та перспективи
3. Володимир БОДНАР (Придністров’я, Тирасполь)
Республіканська громадська організація «Укрпросвіта» ім. Т. Шевченка
Розвиток освіти рідною українською мовою у Придністров’ї
4. Антоніна ЯКІМОВА (Болгарія, Софія)
Українська недільна школа, м. Софія
Внесок українців в освіту та науку Болгарії
5. Борис НЕБЕСНИЙ (Сербія, Новий Сад)
Голова комітету у справах освіти, Національна рада української національної меншини, м. Новий Сад, Сербія
Навчання українською мовою у Сербії
6. Мирослава ФІЛІПОВА (Росія, Томськ)
НДІ медичної генетики ТНЦ СВ РАМН
Місце української мови і освіти діаспори в сучасному суспільстві
7. Тетяна ПАНАСЮК, Марія ЯРЕМЕНКО (Польща, Варшава)
Міжшкільний пункт навчання української мови у Варшаві
Проблеми і специфіка роботи міжшкільних пунктів навчання української мови на прикладі української школи у Варшаві
8. Оксана КРАВЧЕНКО (Україна, Київ)
Науково-дослідний інститут українознавства
Взаємозв’язок шкільної ради США з освітніми та науковими центрами України
16:30 – 17:30
Тема: Сучасні тенденції та явища українознавчих студій в університетах: аналіз, перспективи рекомендації
1. Лідія КІСТОЛ (Придністров’я, Тирасполь)
Придністровський державний університет ім. Т. Шевченка
The Development of the Ukrainian Language, Education and Culture in Pridnestrovye
2. Наталія ВОРОНЕЦЬКА (Україна, Івано-Франківськ)
Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника
Тенденції розвитку українознавчих студій у США і Канаді (ІІ пол. ХХ ст.)
3. Юлія ЗАЯЧУК (Україна, Львів)
Львівський національний університет ім. І. Франка
Фактори розвитку українознавчих студій в університетах Канади
4. Анна ХРАНЮК (Польща, Познань)
Університет ім. А. Міцкевича
Українська мова у Познанському університеті ім. Адама Міцкевича
5. Мирослава КАВЕЦЬКА (Польща, Люблін)
Люблінський католицький університет
Література українців в Польщі

Засідання ІІІ – аудиторія 139
20 червня, п’ятниця, 9:30 – 13:00
Головують:
Оксана ВИННИЦЬКА – Почесний консул Канади у Львові
Анна ХРАНЮК – викладач Познанського університету ім. А. Міцкевича (Польща)
09:30 – 11:00
Тема: Методики навчання в українських школах діаспори: аналіз, перспективи, рекомендації
1. Галина ШМІЛО (Україна, Львів)
Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»
Мовна політика у викладанні української мови як іноземної
2. Світлана РОМАНЮК (Україна, Чернівці)
Чернівецький університет ім. Ю. Федьковича
Розвиток методики навчання української мови в західній діаспорі
3. Надія ІВЧЕНКО (Україна, Ніжин)
Ніжинський державний університет ім. М. Гоголя
Щодо особливостей методики навчання українській мові в іншомовному оточенні
4. Наталія МАРТИНИШИН (Україна, Львів)
Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»
Фразеологізми у викладанні української мови як іноземної
11:30 – 13:00
Тема: Засоби для навчання в українських школах діаспори: аналіз, перспективи, рекомендації
1. Антоніна БОГДАНЮК (Україна, Чернівці)
Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича
Особливості творення підручників для українського шкільництва в діаспорі
2. Олеся ПАЛІНСЬКА, Оксана ТУРКЕВИЧ (Україна, Львів)
Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»
Триступеневий підручник з української мови як іноземної на основі комунікативного підходу
3. Валентина ПІСКУН (Україна, Київ)
Київський національний університет ім. Т. Шевченка
Презентація посібника для недільних шкіл українського зарубіжжя «Пізнаємо Україну. Узнаем Украину. Discover Ukraine»
4. Валентина КУЧЕРЯВЕЦЬ (Україна, Ніжин)
Ніжинський державний університет ім. М. Гоголя
До проблеми професійної підготовки вчителя-словесника
5. Павло САДОХА (Португалія, Ліссабон), Катерина ОСТРОВСЬКА, Наталія РОЖАНКІВСЬКА (Україна, Львів)
Спілка українців у Португалії;
Львівський національний університет ім. І. Франка;
Міжнародний відділ НУ «Львівська політехніка»
Українські школи в Португалії: успіхи та проблеми


Секція №7
РОЛЬ КАНАДЦІВ У НАЛАГОДЖЕННІ МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ
У СПЕЦІАЛЬНІЙ ОСВІТІ

Засідання І – актовий зал головного корпусу НУ «Львівська політехніка»
19 червня, четвер, 9.30-13.00
Головують:
Роман ПЕТРИШИН – директор Українського Центру Засобів і Розвитку Коледжу ім. Гранта МакЮена, Едмонтон, Канада
Лідія АНДРУШКО – директор школи ЛЗШ 1 ступеня «Світанок», голова правління Львівської громадської організації «Клен», Україна
1. Лідія АНДРУШКО (Україна, Львів)
Львівська громадська організація «Клен»
Освітні проекти Канадсько-української фундації
2. Богдан ОНИЩУК (Канада, Торонто)
Канадсько-українська фундація
Діяльність канадсько-української фундації в Торонто
3. Віталій БОНДАР (Україна, Київ)
Інститут спеціальної освіти АПН України
Інноваційні пошуки у спеціальній освіті: українсько-канадське партнерство
4. Андрій ВОВКАНИЧ (Україна, Львів)
Львівський державний університет фізичної культури
Роль зарубіжних партнерів у розбудові навчальної програми підготовки фахівців з фізичної реабілітації
5. Роман ПЕТРИШИН (Канада, Едмонтон)
Коледж ім. Гранта МакЮена
Внесок канадців до української системи спеціальної освіти
6. Віктор СИНЬОВ (Україна, Київ)
Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова
Українсько-канадські зв’язки у кадровому та науковому забезпеченні корекційної освіти
7. Володимир НІМЕЦЬ (Україна, Львів)
Національний університет «Львівська політехніка»
Значення культури невербального спілкування у професійній сфері управлінської діяльності спеціальних навчальних закладів
8. Василь КРЕМЕНЬ (Україна, Київ)
Академія педагогічних наук України
Українсько-канадське партнерство з проблем розвитку спеціальної освіти
9. Марія ШЕРЕМЕТ (Україна, Київ)
Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова
Перспективи розвитку корекційної освіти в Україні (досвід Канади)
10. Наталія ЛЮБЧЕНКО (Канада, Едмонтон)
Канадсько-українська мережа досліджень
Веб-сайт Канадсько-української мережі досліджень
11. Джуді ЛУПАРТ (Канада, Едмонтон)
Університет Альберти
Інклюзія в Україні: Маленькі кроки – великі сподівання
12. Adria PELENSKY (Canada, Edmonton)
Canada Ukraine Research Team Community Development
Community Development Project Coordinator
13. Олександр САВЧЕНКО (Україна, Київ), Майкл РОДДА, Ігор КОБЕЛЬ (Канада, Едмонтон)
Українсько-Канадський Альянс для глухих та слабочуючих;
Коледж ім.Гранта МакЮена
A practical program for introducing grass roots educational change in Ukraine
14. Андрій ШЕВЦОВ (Україна, Київ)
Інститут корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова
Понятійно-термінологічний апарат корекційно-реабілітаційної сфери як чинник міжнародної наукової комунікації

Засідання ІІ – актовий зал головного корпусу НУ «Львівська політехніка»
19 червня,четвер, 14.30-17.30
Головують:
Віталій БОНДАР – директор Інституту спеціальної освіти АПН, (Україна)
Віктор СИНЬОВ – директор Інституту корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова (Україна)
1. Наталія АДАМЮК (Україна, Київ)
Інститут спеціальної педагогіки АПН України
Вивчення канадського досвіду при оновленні змісту програм вивчення української жестової мови в Україні
2. Микола СВАРНИК (Україна, Львів)
Національний університет «Львівська політехніка»
Внесок української діаспори у становлення послуг для людей з особливими потребами в Україні
3. Алла КОЛУПАЄВА (Україна, Київ)
Інститут спеціальної педагогіки АПН України
Роль канадського досвіду інклюзивного навчання при проведенні реформ в Україні
4. Анна ЗАПЛАТИНСЬКА (Україна, Львів)
Львівський Національний університет ім. І. Франка
Інклюзивна освіта як необхідність залучення осіб з освітніми потребами у життя суспільства
5. Світлана ЛИТОВЧЕНКО (Україна, Київ)
Інститут спеціальної педагогіки АПН України
Роль канадсько-української співпраці у визначенні підходів до організації навчання осіб з порушеннями слуху у вищих навчальних закладах
6. Наталія КАМЕНСЬКА (Україна, Київ)
Інститут спеціальної педагогіки АПН України
Висвітлення співробітництва з канадською діаспорою у публікаціях газети «Наше життя» українського товариства глухих
7. Юрій МАКСИМЕНКО (Україна, Київ)
Українське товариство глухих
Співпраця між українським товариством глухих і канадськими партнерами
8. Світлана КУЛЬБІДА (Україна, Київ)
Інститут спеціальної педагогіки АПН України
Участь канадських фахівців у дослідженні української жестової мови на сучасному етапі
9. Ірина ЧЕПЧИНА (Україна, Київ)
Українське товариство глухих, Інститут спеціальної педагогіки АПН України
Досвід Канади у розробці нормативно-правової бази жестової мови в Україні
10. Олександр САВЧЕНКО (Канада, Едмонтон)
Українсько-Канадський Альянс для глухих та слабочуючих
Міжнародні Літні інститути Українсько-Канадського Альянсу – сприяння соціалізації глухих дітей у суспільстві
11. Сніжана ТРИКОЗ (Україна, Київ)
Інститут спеціальної педагогіки АПН України
Особливості навчання дітей з особливостями розумового розвитку у загальноосвітніх закладах України і Канади
12. Лариса МАЛИНОВИЧ (Україна, Львів)
Львівський Інститут Міжрегіогальної Академії управління персоналом
Проблеми інтеграції дітей з вадами слуху в сучасному освітньому просторі
13. Дебра РАССЕЛЛ (Канада, Едмонтон)
Університет Альберти
Дослідження жестової мови

Засідання ІІІ – актовий зал головного корпусу НУ «Львівська політехніка»
20 червня, п’ятниця, 9.30-13.00
Головують:
Роман ПЕТРИШИН – директор Українського Центру Засобів і Розвитку, коледж ім. Гранта МакЮена, Едмонтон, Канада
Ніна ГАЙДУК – доцент кафедри соціології Національного університету «Львівська політехніка»
1. Ніна ГАЙДУК (Україна, Львів)
Національний університет «Львівська політехніка»
Формування системи професійної підготовки соціальних працівників «університет-громада» (досвід українсько-канадської партнерської співпраці)
2. Дана БОРОДІЙ (Україна, Львів)
Львівський національний університет ім. І. Франка
Співпраця Львівського коледжу з Канадськими партнерами у сфері розвитку спеціальної освіти в Україні
3. Оксана ТАРАНЧЕНКО, Тетяна БЕРНИК (Україна, Київ)
Інститут спеціальної педагогіки АПН України
Роль Канадсько-Українського проекту перекладів наукових статей «Ластівка» у популяризації сучасних тенденцій західної спеціальної освіти
4. Зоряна ЛЕНІВ (Україна, Львів)
Львівський національний університет ім. І. Франка
Інноваційні арттерапевтичні технології інклюзії осіб з особливими освітніми потребами. Українсько-канадський досвід
5. Лілія РУДЕНКО (Україна, Київ)
Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова
Становлення викладання медичних дисциплін на дефектологічному факультеті
6. Ореста ШУЛЯКЕВИЧ (Канада, Едмонтон)
Коледж ім. Гранта МакЮена
Проекти інтернів в Україні
7. Тетяна ПІЧУГІНА, ОЛЕНА БУДЗЬКО (Україна, Львів)
Національний університет «Львівська політехніка»; Медично-логопедичний центр «Світава-Галицька»
Canadian versus Ukrainian approach to the education of children with developmental disorders and maladaptive behaviors
8. Iryna KHOMENKO (Canada, Manitoba)
University of Manitoba
The Disability Movement in Lviv and its Impact on Education of Social Workers in the Framework of the Canada Ukraine Project «Reforming Social Services»
9. Олена САЗОНОВА (Україна, Львів)
Національний університет «Львівська політехніка»
Використання методу символдрами в роботі із заїканням
10. Olga KRASSIOUKOVA-ENNS (Canada)
Canadian Centre on Disability Studies
The Role of Canadians in Arranging International Co-operation in Special Education

Круглий стіл
«УКРАЇНСЬКА ПЕТЛЮРІВСЬКА ЕМІГРАЦІЯ
У МІЖВОЄННІЙ ПОЛЬЩІ (1920 – 1939)»

Засідання І
Палац Мистецтв ім. Тетяни і Омеляна Антоновичів
19 червня, четвер, 10.00 – 13.00
Головують:
Стефан КОЗАК – професор, керівник Кафедри Україністики Варшавського університету (Польща)
Ярослав ІСАЄВИЧ – директор Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, доктор історичних наук, професор, академік НАН України (Україна)
1. Ярослав ІСАЄВИЧ (Україна, Львів)
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України
Політики і вояки УНР на еміграції: Польща, ЧСР, Франція (спроба порівняння)
2. Стефан KOЗАК (Польща, Варшава)
Варшавський університет
Український Науковий Інститут у Варшаві (міжвоєнний період)
3. Іван ПАТЕР (Україна, Львів)
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України
Інституції наддніпрянської політичної еміграції в Західній Україні (1920–1939 рр.)
4. Станіслав СТЕМПЄНЬ (Польща, Перемишль)
Південно-Східний історичний інститут у Перемишлі
Польсько-український союз, укладений Ю. Пілсудським і С. Петлюрою
5. Віктор ГОЛУБКО (Україна, Львів)
Львівський національний університет ім. І. Франка
Союз Пілсудський – Петлюра 1920 року у віддзеркаленні галицької громадської думки
6. Василь НАЗАРУК (Польща, Варшава)
Варшавський університет
Українська література у міжвоєнній Польщі
7. Омелян ВІШКА (Польща, Торунь)
Університет ім. М. Коперника в Торуні
Правовий статус української еміграції у Польщі 1920 — 1939
8. Кім НАУМЕНКО (Україна, Львів)
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України
Український генералітет інтернованої Армії УНР у Польщі (1920–1939 рр.)

Засідання ІІ
Палац Мистецтв ім. Тетяни і Омеляна Антоновичів
19 червня, четвер, 14.30 – 17.30
Головують:
Станіслав СТЕМПЄНЬ – доктор Південно-Східного історичного інституту у Перемишлі (Польща)
Іван ПАТЕР – завідувач відділу новітньої історії Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, доктор історичних наук, професор (Україна)
1. Збіґнєв КАРПУС (Польща, Торунь)
Університет ім. М. Коперника в Торуні
Становище української еміграції на Примор’ї в роках 1945 – 1947
2. Галина СВАРНИК (Україна, Львів)
Львівська наукова бібліотека ім. В. Стефаника НАН України
Доля варшавських архівів УНР-івської еміграції під час ІІ світової війни
3. Олександр КОЛЯНЧУК (Польща, Перемишль)
Південно-Східний історичний інститут у Перемишлі
Військові структури української петлюрівської еміграції
4. Роберт ПОТОЦЬКИЙ (Польща, Зелена Гора)
Університет у Зеленій Горі
Еміграційний Уряд УНР
5. Григорій КУПРІЯНОВИЧ (Польща, Люблін)
Університет ім. Марії Склодовської-Кюрі в Любліні
Еміграційні діячі Української Церкви у міжвоєнній Польщі
6. Олег ШАБЛІЙ (Україна, Львів)
Львівський національний університет ім. І. Франка
Українська географія у міжвоєнній Польщі
7. Андрій ФЕЛОНЮК (Україна, Львів)
Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського
Симон Петлюра у спогадах і публіцистиці Романа Дашкевича
У рамках Конгресу відбудеться:
Нагородження переможців Міжнародного молодіжного конкурсу
«Діти емігрантів про себе». Голова журі – Ігор КАЛИНЕЦЬ, поет, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка
(18 червня на Пленарному засіданні Конференції у Львівському національному академічному театрі опери і балету ім. С. Крушельницької)
Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» спільно з Українською Громадою Іспанії за права, честь і гідність українців у рамках проекту «Назустріч новій хвилі» провів Міжнародний молодіжний конкурс під назвою «Діти емігрантів про себе».
Конкурс мав на меті проаналізувати думки дітей емігрантів; дати об’єктивну оцінку стану сучасної еміграційної спільноти; надати пропозиції для позитивного впливу на майбутнє дітей. У конкурсі взяло участь 156 школярів з України, Португалії, Іспанії, Італії, Росії, Болгарії. Свої думки діти дуже щиро і талановито висловили у різних жанрах: віршах, новелах, листах, п’єсах, казках, інтерв’ю та малюнках.
Виставка для незрячих «Доторкнутися і побачити»
(з 13.06 у Львівському історичному музеї (Італійський дворик), пл. Ринок, 6)
Фонд Open Ukraine презентує у Львові початок загальнонаціонального туру першої в Європі виставки тактильних фотографій для незрячих «Доторкнутися і побачити» Юрія Білака. 30 «рельєфних фото» – репродукцій оригінальних фотографій із серії «Українці» на прозорому аркуші формату А3. Кожна світлина супроводжується звуковим описом оригіналу на МР3-плеєрах – 30 різних записів на кожне фото. Тексти озвучили відомі українці – Арсеній Яценюк, Катерина Ющенко, Ольга Герасим’юк, Богдан Бенюк, Ольга Сумська, Олег Скрипка. Виставка відкрита з 13 по 25 червня 2008 року.
Виставка мистецького плаката, присвячена темі української еміграції «Щедре українське серце – Україні й Світу!»
(з 17 червня, 16.00 у фойє навчального корпусу №1 НУ «Львівська політехніка»)
Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» провів конкурс мистецького плаката, присвячений темі української еміграції «Щедре українське серце – Україні й Світу»! Конкурс передбачав подолати негативний стереотип українців-іммігрантів за кордоном, показати їх великий громадянський і патріотичний чин, спрямований на утвердження позитивного образу України у світі та сприяння її входженню у європейську сім’ю народів як рівної серед рівних.
На виставці представлені кращі роботи студентів Української академії друкарства, Львівської академії мистецтв, Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. Івана Труша, Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка».
Демонстрація збірного виставочного стенда «Львів»
(з 17 червня, 16.00 у фойє навчального корпусу №1 НУ «Львівська політехніка»)
Організатор виставки – Львівська міська рада. Виставка демонструє найцікавіші мистецькі пам’ятки Львова ХІІІ – ХІХ століть.
Виставка «Голодомор: геноцид голодом» (Канада)
(з 17 червня, 16.00 в ауд.226 головного корпусу НУ «Львівська політехніка»)
На виставці представлені копії автентичних фотографій 1933 року та документів, що підтверджують велику трагедію українського народу. Спонсори виставки у Канаді – Ліга українців Канади, Ліга українців Канади (жіноча). За підтримки Конгресу українців Канади (Торонто) та Посольства України в Канаді.
Презентація виставки творів українських художників-емігрантів «Повернені на Батьківщину»
(19 червня – 12.00-13.00, 20 червня – 11.30-13.00 у Львівській галереї мистецтв, вул. Стефаника, 3)
Серед експонентів виставки «Повернені на Батьківщину» такі відомі у всьому світі митці, як Галина Новаківська (Канада), Христина Куріца-Ціммерман (Австрія), Володимир Савчак (Австралія), Григорій Крук (Німеччина), Василь Масютин (Німеччина), Михайло Шувіра (Німеччина), М. (Михайло) Лядик (Англія), Павло Громницький (Чехо-Словаччина).
Осердям виставки стала колекція унікальних мистецьких робіт, переданих у дар Львівській галереї мистецтв п. Марією Леонтович-Лошак із Праги, що містить твори Олени Кульчицької, Василя Касіяна, Івана Лошака, Марії Леонтович, скульпторів Михайла Бринського, Костя Стаховського та інших відомих митців, що жили і творили у Празі у міжвоєнний час.
Виставка фотографій Люби Маркевич «Чорнобиль. Життя продовжується»
(з 17 червня, 16.00 в ауд.226 головного корпусу НУ «Львівська політехніка»)
Світлини пані Маркевич – голови комітету освіти, віце-президента Українського Інституту Модерного мистецтва з Чикаго, викладача українознавчих студій – передають глибину трагедії на Чорнобильській АЕС.
Люба Маркевич відома в Україні як громадський діяч. Упродовж кількох років вона на доброчинних засадах викладала курс англійської мови для студентів та викладачів Національного університету «Львівська політехніка» та Інституту менеджменту.
Виставка «Наші в Італії» – спільнота колишніх заробітчан «Пієта»,
м. Івано-Франківськ
(з 17 червня, 16.00 у фойє навчального корпусу №1 НУ «Львівська політехніка»)
Спільнота «Пієта» об’єднала колишніх заробітчан, які зараз намагаються заново адаптуватися на рідній землі. На виставці представлені творчі роботи заробітчан – вишивки, малюнки, літературні твори, фотоматеріали, листи, періодика.
Центральна світлина виставки, її символ – це материнські руки. Молоді, доглянуті руки, але вони вже роз’їдені екземою, спрацьовані на тяжкій, нежіночій роботі. Ці руки заробляють шматок хліба для всієї родини, і вони ж мережать клаптики паперу нерівними, часом незграбними рядками. Листи дітям, послання у вічність…
Відкриття виставки з фондів музею Соломії Крушельницької у Львові «Мої почування і моє серце були завжди українськими…»
(19 червня, з 12.00 по 13.00 у Музеї Соломії Крушельницької)
Виставка знайомить з архівними документами з приватних колекцій відомих українських митців, життя та творча кар’єра яких пройшли за межами України, зокрема, піаністок Любки Колесси, Дарії Гординської-Каранович, співаків Модеста Менцинського, Іванни Мигай, Мирослава Скала-Старицького, Іванни Синенької-Іваницької, Євгенії Зарицької та багатьох інших. На виставці прозвучать оригінальні записи музичних творів у виконанні відомих українських митців.
Також представлено матеріали про контакти музею з представниками української діаспори.
Показ документального фільму «Відродження королівства: скарби Галичини» (автори – Петро БЕЙГЕР, Христина СТОДІЛКА-ЦУРКОВСЬКА, продюсер – Даніель СТОДІЛКА (Канада)
(18 червня, о 18.00 в актовому залі навчального корпусу №1 НУ «Львівська політехніка»)
Фільм відкриває широкому загалу одне з легендарних міст Центральної Європи. Leopoli, Lemberg, Lwów, Lvov, a тепер Львів є казковим містом, що стоїть на перетині культур і відоме нам як Civitas Leoni, або місто Лева. У фільмі використано як відновлені тексти давньої української музики, так і сучасні твори Мирослава Скорика, які будуть справжнім відкриттям для глядачів. Фільм, текст до якого англійською мовою читає Маггі Гуцуляк, а українською – Леся Бонковська, демонструє також значний внесок не лише українців, але й австрійців, вірмен, євреїв та поляків у культурну та мистецьку спадщину Галичини та всієї Європи. Інтерв'ю з кураторами музеїв, істориками та іконографами відкривають спокусливе відчуття місцевої ідентичної, esprit de clocher, їхній світогляд та приховані скарби, які дивом збереглися після багатьох лихоліть. Цей фільм – перша англомовна документальна робота про Львів та Західну Україну.
Презентація «В іншому світлі: Антологія української літератури в англомовних перекладах Вірляни Ткач і Ванди Фіппс та в дійствах мистецької групи «Яра».
(20 червня, о 9.30 у Львівській галереї мистецтв (Палац Потоцьких),
вул. Коперника, 15)
Презентація нового спільного українсько-американського видання – двомовної антології української літератури в англомовних перекладах Вірляни Ткач і Ванди Фіппс «В іншому світлі» / «In a Different Light». Автор-упорядник – Ольга Лучук, доцент Львівського національного університету ім. І. Франка, автор передмови – Наталія Пилип’юк, професор Альбертського університету в Едмонтоні (Канада). Опубліковано у видавництві «Срібне слово» у 2008 році за підтримки Наукового товариства ім. Т. Шевченка у США.
Антологія містить твори 37 українських письменників (в оригіналі та перекладі), а також добірку українського фольклорного матеріалу: українські народні думи, обрядові пісні, легенди, замовляння тощо.
У презентації беруть участь: автор-упорядник – Ольга Лучук, перекладачі – Вірляна Ткач і Ванда Фіппс, автори – Юрій Винничук, Олег Лишега, Тарас Лучук, Віктор Неборак, Людмила Таран. На презентації можна буде довідатися про мистецьку групу «Яра» (Нью-Йорк).
Виступ капели бандуристів «Карпати»
(19 червня, о 19.30 у Церкві Святої Євхаристії (Домініканський собор), пл. Музейна, 3)
Музичний керівник – заслужений діяч мистецтв України Ярослав МЕЛЕХ.
Капела бандуристів «Карпати» Українського товариства сліпих (УТОС) – унікальний і самобутній колектив, єдиний у світі, в якому працює 70 % бандуристів – інвалідів по зору. Капела «Карпати» заснована при клубі Львівського учбово-виробничого підприємства УТОС у червні 1953 року. Фундатором капели був інвалід по зору – Юрій Данилів, учень відомого в Галичині кобзаря Юрія Сингалевича.
За визначні творчі успіхи у 1964 році колективу присвоєно почесне звання – «Самодіяльна народна капела бандуристів». Капела була постійним переможцем в усіх творчих змаганнях за системою УТОС і багато працює над удосконаленням творчої майстерності, розширенням репертуару, бере участь у культурному житті Львова та області, у місцевих, республіканських, а раніше – і всесоюзних оглядах колективів художньої самодіяльності, займаючи призові місця.
Концерт «Українські солоспіви композиторів діаспори»
(19 червня, о 16.30 у Музеї Соломії Крушельницької)
Виконавці: солістка Львівської обласної філармонії Лілія КОСТРУБА, партія фортепіано – професор Львівської національної академії ім. М. Лисенка Лідія НІКОЛАЄВА. Прозвучать твори українських композиторів Ігоря Соневицького, Зиновія Лиська, Стефанії Туркевич, Нестора Нижанківського, Левка Лепкого, Богдана Весоловського.
Показ п’єси «Голодомор» – «Арт-майдан» (Білорусь)
(20 червня, о 16.00 у Львівському будинку органної та камерної музики)
«Арт-Майдан» – український студентський експериментальний театр при Українській науково-педагогічній спілці Берестейщини «Берегиня». Існує вже 11 років, є дипломантом багатьох міжнародних театральних фестивалів. Виставу-реквієм «Голодомор» було показано вперше на 2-му Міжнародному симпозіумі «Українська театральна діаспора» (Київ, 2006), потім у багатьох школах і кінотеатрах Бреста, у Мінську, Чернівцях. Радіоверсію спектаклю записано Світовим радіо «Україна». Сценарій і постановка Лідії Дорошко. Спектакль побудовано виключно на літературно-художньому матеріалі.
Презентація діяльності Республіканського національно-культурного центру українців Башкортостану «Кобзар» і центру українських студій Уфимського філіалу Московського державного гуманітарного університету ім. М. О. Шолохова. Виступ народного хору української пісні «Кобзар»
(20 червня о 16.30 у Львівському будинку органної та камерної музики)
Виступ народного колективу «Українська пісня» (Карелія, Росія)
(20 червня о 18.00 у Львівському будинку органної та камерної музики)
Хор «Українська пісня» – лауреат трьох Всеросійських конкурсів ім. О. Кошиця, дипломант Міжнародного фестивалю «Берегиня». Колектив працює при Карельському республіканському Товаристві української культури «Калина» та Республіканському Центрі національних культур в Карелії. Художній керівник – Клара СТАСЮК, заслужена артистка Карелії, заслужений працівник культури Росії. Концертмейстер – Дмитро СТЕПАНОВ, лауреат всеросійських та міжнародних конкурсів народних інструментів.
Виступ хорової капели студентів «Гаудеамус» Народного дому «Просвіта» НУ «Львівська політехніка»
(20 червня о 19.00 у Львівському будинку органної та камерної музики)
Презентація газети «Діаспора» Асоціації українців Португалії «Собор»
(19 червня на Секції № 5 (I секційне засідання), ауд.124 головного корпусу
НУ «Львівська політехніка»)
Екскурсія «Зустріч зі Львовом»
(19 червня з 18.30 по 19.30)
Екскурсія допоможе якнайбільше дізнатися про місто, його історію, архітектуру, цікаві історії та легенди, що супроводжують майже кожну старовинну будівлю.

Творчі колективи – учасники Конгресу

Український студентський експериментальний театр «Арт-майдан», дипломант міжнародних театральних фестивалів (Білорусь, Брест):

Лідія ДОРОШКО (режисер-постановник)
Наталія МОРОЗ
Наталія КОЛОДЮК
Тетяна КЛИМУШКО
Ірина ВОРОН
Любов ЛУКАШУК
Сергій СТОЛЯРЧУК

Хор української пісні «Кобзар» Республіканського національно-культурного центру українців Башкортостану (Росія (Башкортостан), Уфа):

Володимир ДОРОШЕНКО (голова РНКЦУБ «Кобзар»)
Людмила БАБУШКІНА (керівник хору)
Роберт АХМАДЄЄВ (акомпаніатор)
Юрій ТИШКО (ведучий-режисер)
Ренат САЄТГАРЄЄВ
Володимир ОМАРОВСЬКИЙ
Олександр КОЛЕСНИК
Таїсія НІКІТІНА
Людмила САФАРОВА
Ніна ПЕТРОВА
Зоя АКІМОВА
Наталія ІВАНОВА
Тамара СЕРЬОГІНА
Зіля ЗДОР
Людмила КІРЧАНОВА
Любов ГНАТЮК
Маргарита ІГНАТОВА
Антоніна СМЄЛКОВА
Наталія ЄЛІМАНОВА
Галина СЄРАЯ
Олена КОЛЕСНИК
Катерина СОКОЛОВА
Віктор ГНАТЮК

Хор «Українська пісня» при Карельському республіканському Товаристві української культури «Калина» та Республіканському Центрі національних культур в Карелії (Росія (Карелія), Петрозаводськ):

Клара СТАСЮК (художній керівник)
Дмитро СТЕПАНОВ (концертмейстер)
Світлана РУКАВІШНІКОВА
Тетяна МАНІЄВА
Ольга МАНІЄВА
Євген КОВАЛЬОВ
Орест П’ЯТИБРАТ
Людмила БОЛДІНА
Григорій РОМАНОВ
Олекса СТАСЮК
Клара СТАСЮК
Марина СЕРЕДЮК
Маріана РАЄВСЬКА
Галина АКІМОВА
Галина КАЛИНІНА
Галина БУЦАЄВА
Валентина ТОЙВОНЕН
Олена ШАЛТАЄВА
Людмила АГАПКІНА
Наталка ШЕРШЕНЬ
Тетяна ДУЖКО
Галина ЛЮБИМОВА
Тетяна СІБЕЛЄВА

Президент России июня Президент.



Конгрес
ДІАСПОРА ЯК ЧИННИК УТВЕРДЖЕННЯ
ДЕРЖАВИ УКРАЇНА У МІЖНАРОДНІЙ СПІЛЬНОТІ
ПРОГРАМА Президент России июня Президент.



Комп’ютерне верстання та макетування:
Ірина Побран, Олеся Палінська, Ірина Москалик Президент России июня Президент.



Президент России июня Президент.



Президент России июня Президент.






Підписано до друку
Формат 60х84 1/16. Папір офсетний
Друк на різографі. Умовн. друк. арк. Обл.-видав. арк.
Тираж 450 прим. Зам.


Поліграфічний центр
Видавництва Національного університету «Львівська політехніка»
Вул. Ф. Колесси, 2, 79000, Львів








КОМЕНТАРІ

 Коментарів поки що немає




НОВИНИ
Программа НАТО Наука ради мира и безопасности .Украинский контекст.

конференция НАТО - Наука заради миру і безпеки

Запрошуємо Вас до участі в Урочистій церемонії нагородження переможців Національного конкурсу на кращі журналістські розслідування серед національних та регіональних ЗМІ.

Міжнародна науково-практична конференція. НАТО - Наука заради миру і безпеки

Что делать и кто виноват

Запрошення на участь в тендері на комплексне обслуговування конференції

Виступ Павла Жовніренко на конференції 30 жовтня в Укрінформ Роль суспільства в реалізації політики євроатлантичної інтеграції України”.

Конференція „Роль суспільства в реалізації політики євроатлантичної інтеграції України”.

Виступ Ігоря Тодорова на конференції 30 жовтня в Укрінформ Роль суспільства в реалізації політики євроатлантичної інтеграції УкраїниКОНЦЕПЦІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ В КОНТЕКСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

Конференція „Роль суспільства в реалізації політики євроатлантичної інтеграції України”

До уваги журналістів загальнонаціональних і регіональних теле-, радіокомпаній, друкованих ЗМІ, інформаційних Інтернет-ресурсів та інформаційних агенцій!

Міжнародна конференція "Стратегія інноваційного розвитку економіки та соціальної сфери України"

Чрезвычайное финансовое положение ,как прелюдия президентского правления

ОГОЛОШЕННЯ ПРО КОНКУРС СЕРЕД ЖУРНАЛІСТІВ УКРАЇНСЬКИХ ЗМІ

Запрошення на участь в тендері на виготовлення двох документальних фільмів: Судова реформа в Україні

„Євроатлантичний підхід до інформаційного забезпечення екстремальних подій, терактів і катастроф”

Международная научно-практическая конференция "Стратегия инновационного развития экономики и социальной сферы Украины"

СВІТОВЕ УКРАЇНСТВО СЬОГОДНІ: РЕАЛІЇ , ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

Конгрес української діаспори у Львові

Україна має сформувати системний підхід у реалізації своїх євроатлантичних прагнень

ОПИТУВАННЯ

Які джерела інформації Ви вважаєте найоб’єктивнішими:

українські телеканали
21%
російські телеканали
7%
радіо
6%
українські газети
12%
російські газети
2%
українські інтернет-сайти
25%
російські інтернет-сайти
7%
інші закордонні інтернет-сайти
14%
чутки
5%
Запропонувати
Архів